Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Starcie ligowych rewelacji w stolicy

PlusLiga: Starcie ligowych rewelacji w stolicy

fot. archiwum

Pojedynek AZS Politechniki Warszawskiej i Delecty Bydgoszcz może  namieszać w tabeli. PGE Skra Bełchatów wygrała swój mecz i  przy zwycięstwie Resovii za trzy punkty w spotkaniu z ZAKSĄ możliwy jest awans Delecty na pozycję wicelidera.

Bydgoszczanie nie powinni koncentrować się jednak na matematycznych kalkulacjach, tylko na własnej grze. W poprzedniej kolejce Delecta bez problemu poradziła sobie z Effectorem Kielce, grając efektownie i skutecznie. Te dwie cechy są zresztą bardzo charakterystyczne dla drużyny dowodzonej przez trenera Piotra Makowskiego. Doświadczony i obdarzony nieprzeciętnym zmysłem kreacji gry rozgrywający, jakim jest Słowak Michał Masny, bardzo umiejętnie wykorzystuje siłę  swoich atakujących, m.in. jednego z najbardziej obiecujących polskich prawoskrzydłowych, Dawida Konarskiego i olbrzymie ogranie swojego lidera, Francuza Stephane’a Antigi. Były reprezentant Francji jest liderem z prawdziwego zdarzenia, siatkarzem, który potrafi zrobić różnicę w krytycznych momentach. Również zastępujący ostatnimi czasy kontuzjowanego Marcina Wikę (który co prawda już powoli wraca do gry i w rewanżowym meczu Challenge Cup pojawił się już na boisku) młody Marcin Waliński wyraźnie okrzepł i luka w pierwszej szóstce jest praktycznie niewidoczna. Jednak to właśnie Waliński wydaje się być pewniakiem do zostania głównym celem zagrywających warszawian. Delecta czuje swoją siłę i zdaje sobie sprawę, że ma realną szansę poważnie namieszać „w czubie” tabeli, a także Challenge Cup, gdzie ostatnio w  dwumeczu łatwo pokonała zespół z Izraela, Hapoel Mate-Asher Akko, nie tracąc nawet seta. – Zapisaliśmy kolejną kartę w historii klubu – stwierdził Wojciech Jurkiewicz. Mecz z Politechniką może być kolejnym, bardzo ważnym wersem, dopisanym do owej historii.

Czym odpowie AZS Politechnika Warszawska? To zespół, na który absolutnie nikt nie stawiał w przedsezonowych analizach, tymczasem stołeczni mają na koncie zwycięstwa ze Skrą Bełchatów i Jastrzębskim Węglem. W poprzedniej kolejce „inżynierowie” mieli „na widelcu” zespół z Jastrzębia, ale w ostatecznym rozrachunku przegrali jednak 3:2. Nie zmienia to faktu, że debiutujący w roli pierwszego szkoleniowca drużyny Jakub Bednaruk wydaje się wykonywać kawał dobrej roboty. Z zespołu bez szumnych nazwisk stworzył zdyscyplinowany taktycznie i podchodzący z olbrzymią ambicją do każdego spotkania postrach rodzimych parkietów. Na pewno duża w tym zasługa też doświadczonych weteranów, jak środkowy Marcin Nowak czy atakujący Grzegorz Szymański. Na szczególną uwagę zasługuje postać Fabiana Drzyzgi. Latem cała siatkarska Polska zastanawiała się, czy nadzieja na przyszłość w kontekście reprezentacji nie powinna rozgrywać w jakimś mocniejszym klubie. Czas pokazał, że wybór drogi klubowej młodego rozgrywającego jest słuszny.

AZS być może nie gra siatkówki ogromnie finezyjnej, ale nadrabia z nawiązką starannością i powtarzalnością wykonania akcji. Te dwa elementy to w dużej mierze zasługa zmiany na pozycji rozgrywającego. Z Warszawy dochodzą same bojowo nastawione głosy. Trener Bednaruk niezmiennie zapowiada walkę, ale z zachowaniem radości płynącej z gry, swoistego luzu. Rywalizacja toczyć się będzie z pewnością na wielu płaszczyznach na boisku i poza nim.Szalenie trudno jest wskazać w tym momencie faworyta. Spotkają się dwa zespoły z charakterem, budowane z pomysłem i konsekwencją, a to wszystko przy skromnych, nawet jak na plusligowe warunki, budżetach. Kibice, którzy ostatnimi czasy w coraz większej liczbie pojawiają się na spotkaniach AZS-u, mają prawo spodziewać się zaciętego, stojącego na dobrym sportowym poziomie widowiska. W niedzielę na pewno nikt nie wstrzyma ręki.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved