Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Łukasik: Serwis zadecydował o naszej porażce

Piotr Łukasik: Serwis zadecydował o naszej porażce

fot. Tomasz Tadrała

- Wydaje mi się, że z takimi drużynami jak Skra Bełchatów trzeba ryzykować w tym elemencie i stawiać wszystko na jedną kartę w polu serwisowym - powiedział po wczorajszym, przegranym 1:3 meczu ze Skrą Bełchatów Piotr Łukasik.

Nie udało się urwać choćby punktu wicemistrzom Polski, chociaż po trzecim secie wydawało się, że jest to możliwe…

Piotr Łukasik: – W naszej grze było sporo niedokładności, co nie pozwoliło nam na wygranie choćby dwóch partii. Bełchatowianie dobrze zagrywali, a my popełnialiśmy zbyt dużo błędów w przyjęciu. Oczywiście Skra też się myliła w polu serwisowym, ale kiedy już piłka przeszła na drugą stronę siatki, była bardzo trudna do przyjęcia. Myślę, że to właśnie serwis zadecydował o naszej porażce w tym spotkaniu.

Mocna zagrywka w waszym wykonaniu nie przynosiła dziś efektów. Być może lepiej sprawdziłby się serwis bardziej taktyczny?Wydaje mi się, że z takimi drużynami jak Skra Bełchatów trzeba ryzykować w tym elemencie i stawiać wszystko na jedną kartę w polu serwisowym. Zresztą w trzecim secie właśnie dzięki mocnemu serwisowi Wojciecha Ferensa udało nam się doprowadzić do remisu, a później wygrać całą partię.

Zmieniłeś na boisku Piotra Gruszkę i można powiedzieć, że po części dzięki tobie udało się wyrwać Skrze trzecią partię…

Nie uważam, żeby moje wejście było jakieś rewelacyjne. Wymagam od siebie dużo lepszej gry, szczególnie jeśli chodzi o przyjęcie. Nasz zespół słabo przyjmował, ale zagrywki były kierowane w większości we mnie, więc to ja nie radziłem sobie w tym elemencie. Wciąż muszę nad tym mocno pracować i z każdym treningiem poprawiać swoje umiejętności.

Od czasu gdy w zespole Indykpolu pojawił się Piotr Gruszka, wasza gra i zachowanie na boisku wyraźnie uległo zmianie. Co takiego wnosi do zespołu tak doświadczony zawodnik?

– Piotrek wnosi przede wszystko spokój, który jest bardzo potrzebny młodemu zespołowi. Od jakiegoś czasu zaczyna mecz w podstawowej szóstce i koledzy czują się przy nim pewniej. To taki zawodnik, który potrafi zarówno zmotywować do walki, ale również uspokoić sytuację w trudnych momentach. Jednym słowem – bardzo się cieszymy, że jest w naszym zespole.

Za tydzień czeka was bardzo ważne spotkanie w Kielcach. Można powiedzieć, że to mecz o przysłowiowe sześć punktów i każde ugrane punkty będą bardzo cenne…

– Pojedziemy do Kielc z myślą o zwycięstwie, bo z innym nastawieniem nie byłoby sensu tam jechać. Poza tym to ważny mecz w kontekście układu tabeli i awansu do fazy play-off, a to jest naszym celem w tym sezonie. Nasza gra zaczyna wyglądać coraz lepiej i jest to jak najbardziej do zrealizowania. Bojowe nastawienie i walka o punkty to nasz plan na kolejne spotkanie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved