Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > ORLEN Liga: PTPS rozbił beniaminka z Legionowa

ORLEN Liga: PTPS rozbił beniaminka z Legionowa

Siatkarki Siódemki Leginovii nie będą miło wspominać wyjazdu do Piły. Podopieczne trenera Lalka dostały bowiem w 11. kolejce ORLEN Ligi od miejscowego PTPS-u srogą lekcję siatkówki. Pilanki przeważały w każdym elemencie i zwyciężyły w meczu 3:0.

Z wysokiego „C” podopieczne Mirosława Zawieracza rozpoczęły mecz rewanżowy z Siódemką Legionovią. Pilanki otworzyły premierową odsłonę meczu od stanu 5:0, a pierwszy punkt dla zespołu gości zdobyła… Marina Katic. Chorwatka popełniła błąd w polu serwisowym i przy Żeromskiego było 5:1 dla gospodarzy. Rozpędzone siatkarki z Piły nie zwalniały tempa. Po atakach Natalii Krawulskiej i Małgorzaty Lis prowadziły już 8:1. Po pierwszej przerwie technicznej początkowo obraz gry nie uległ zmianie, PTPS wciąż utrzymywał siedmiopunktową zaliczkę, jednak gdy w dwóch akcjach punktowała Ilona Gierak, Siódemka Legionovia traciła do rywala tylko cztery oczka (6:10). W tym momencie ekipa z Piły wrzuciła „trzeci bieg” odskakując po kontrze Krawulskiej na 14:6. W obozie beniaminka ORLEN Ligi nadzieje na odrobienie strat były jeszcze po ataku Katarzyny Jóźwickiej, jednak kiedy na linii dziewiątego metra stanęła Joanna Kuligowska, bardzo szybko zrobiło się 20:10. Z niezłej strony pokazała się Tijana Malasevic, która nie tylko skutecznie kontrowała, ale czujnie grała na bloku. Do końca partii oba zespoły walczyły punkt za punkt, a wynik seta ustaliła Katic, kiwając piłkę tuż za siatkę.

Początek drugiej partii nie zapowiadał, że zakończy się ona siatkarskim nokautem. W wyjściowym składzie legionowianek w miejsce Gierak pojawiła się Iga Chojnacka, która przy stanie 4:3 miała szansę zdobyć dwupunktową przewagę. Atak młodej przyjmującej Siódemki Legionovii zablokowany został przez Monikę Martałek i zamiast 5:3 dla przyjezdnych, było 4:4. Przy wyniku 5:5 pilanki przełamały przeciwnika. Kuligowska zatrzymała Natalię Maciejczyk, która zastąpiła w drugiej partii Jóźwicką, a po chwili skrzydłowa PTPS-u popisała się skuteczną kontrą, dzięki czemu podopieczne Mirosława Zawieracza prowadziły 7:5. Po serii zagrywek Katic było 10:6, a gdy w ataku po raz kolejny pomyliła się Krystyna Michailenko, drugą przerwę dla zespołu wykorzystał Wojciech Lalek (7:12). Beniaminek z Mazowsza po kontrze i asie serwisowym Anny Sołodkowicz co prawda zbliżył się na 10:13, ale w obozie z Legionowa nikt nie przypuszczał, że będzie to ostatni punkt zespołu w tym secie. W polu serwisowym pojawiła się wybrana najwartościowszą zawodniczką meczu Natalia Krawulska, a przyjezdne raziły nie tylko błędami, ale i niewykorzystanymi okazjami na zdobycie punktu. PTPS wygrał drugą odsłonę meczu 25:10 i po 52 minutach gry w Pile było 2:0 dla gospodarzy.

Trzeci set i kolejne roszady w szeregach beniaminka ORLEN Ligi. Na boisko wróciła Jóźwicka, natomiast na przyjęcie została przestawiona Michailenko. Trener Lalek chciał w ten sposób zwiększyć siłę ognia Siódemki Legionovii, która po dwóch setach była na poziomie poniżej 25%. Już po kilku akcjach Krawulska wykorzystała kontrę i PTPS odskoczył na 4:2, ale gdy ze środka zaatakowała Małgorzata Skorupa, dokładając jeszcze asa serwisowego, na tablicy wyników było 5:5. Sytuacja zmieniła się po pierwszej przerwie technicznej. Przy stanie 8:8 atakiem ze skrzydła popisała się Krawulska, która w kolejnej akcji w przyjęciu „złapała” Michailenko (10:8). Legionowianki zdołały się zbliżyć jeszcze na oczko, ale od stanu 11:10 zdobyły sześć kolejnych punktów (17:10). Niemoc przyjezdnych przełamała dopiero Marta Łukaszewska (17:11), ale gdy Katic zablokowała Michailenko, przewaga PTPS-u wzrosła do ośmiu punktów (19:11). W tym momencie pilanki najwyraźniej myślami były już w szatni, bowiem ich gra nagle się załamała i przy stanie 20:16 o czas prosił trener Zawieracz. Po krótkiej rozmowie miejscowe ponownie ruszyły do przodu, prowadząc po autowym ataku Sołodkowicz 23:16. Chwilę później lewoskrzydłowa Siódemki Legionovii została zablokowana przez Lis, dzięki czemu PTPS wygrał 25:17 i całe spotkanie 3:0.

MVP spotkania wybrano Natalię Krawulską.

PTPS Piła – Siódemka Leginovia Legionowo 3:0
(25:15, 25:10, 25:17)

PTPS: Martałek (10), Katic (6), Kuligowska (10), Lis (6), Krawulska (14), Malasevic (12), Wysocka (libero) oraz Naczk i Paszek
Legionovia: Gierak (1), Jóźwicka (4), Bąk (5), Sołodkowicz (5), Skorupa (6), Michailenko (8), Saad (libero) oraz Chojnacka (3), Maciejczyk, Marinowa, Siwka i Łukaszewska (1)