Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: Łatwe zwycięstwo MKS-u Dąbrowa Górnicza

ORLEN Liga: Łatwe zwycięstwo MKS-u Dąbrowa Górnicza

Nie było niespodzianki w meczu trzeciej drużyny ORLEN Ligi z ostatnią. Siatkarki z Dąbrowy Górniczej pewnie wygrały spotkanie 3:0. Jedynie w pierwszej partii białostoczanki zdobyły więcej niż 20 punktów, w pozostałych po 16.

Premierową odsłonę spotkania lepiej zaczęły dąbrowianki, które wyszły na trzypunktowe prowadzenie. Najpierw atakiem ze środka popisała się Ivana Plchotova, zaś w kolejnej akcji przytomnie na siatce zachowała się Charlotte Leys, skutecznie blokując Laurę Tomsię. Trzeci punkt zdobyła Katarzyna Zaroślińska atakiem z lewego skrzydła. Zawodniczki z Białegostoku zaczęły bardzo nerwowo to spotkanie, brakowało dobrego przyjęcia, co uniemożliwiało skuteczne rozgrywanie piłki Ewelinie Polak. Pierwsza w tym meczu przerwa techniczna odbyła się przy stanie 8:4 dla gospodyń. W zespole Waldemara Kawki od początku meczu dobrze funkcjonował blok, przez co akademiczki miały mało miejsca, aby skutecznie zaatakować. Bardzo ambitnie próbowała przedzierać się przez dąbrowską zaporę Laura Tomsia, jednak rzadko się jej to udawało. Przy stanie 10:8 zespół dąbrowski złapał lekką zadyszkę, co AZS skutecznie wykorzystał, niwelując przewagę do jednego punktu (11:12). Przyjezdne nie zdołały jednak kontynuować dobrej passy i za sprawą dwóch efektownych ataków, najpierw Elżbiety Skowrońskiej, potem Katarzyny Zaroślińskiej, wszystko wróciło do normy i od tego momentu MKS powiększał przewagę. Druga przerwa techniczna to prowadzenie gospodyń (16:13). Końcówka pierwszej odsłony tego pojedynku toczyła się pod dyktando MKS-u, choć trzeba przyznać, iż rywalki z Białegostoku napędziły trochę strachu dąbrowiankom, zdobywając kilka punktów pod rząd. Ostatecznie set zakończył się wygraną gospodyń 25:21.

Druga partię od efektownej kiwki nad blokiem rozpoczęła była zawodniczka MKS-u, Natalia Kurnikowska, lecz w kolejnej akcji akademiczki nadziały się na blok Ivany Plchotovej i na tablicy widniał już remis. Następnie Magdalena Śliwa i Charlotte Leys skutecznie utrudniały grę przyjezdnym bardzo dobrą zagrywką. Natomiast AZS, pomimo początkowych problemów w przyjęciu, nie tracił kontaktu z rywalkami, głównie dzięki dobrej grze Rheezy Grant oraz Natalii Kurnikowskiej. Przerwa techniczna to dwupunktowe prowadzenie MKS-u. Minuta przerwy nieco zdekoncentrowała podopieczne Czesława Tobolskiego, gdyż zaczęły one popełniać niewymuszone błędy, co spowodowało, iż na drugiej przerwie technicznej miały już pięć punktów straty. Także dąbrowianki popełniały błędy, jednak w kluczowych momentach potrafiły odskoczyć na dwa, trzy punkty i kontrolować partię. W końcówce seta gra żadnej z drużyn nie stała na wysokim poziomie, jednak to białostoczanki popełniały bardzo wiele błędów, w efekcie czego przegrały 16:25.

Trzecia partia przebiegała podobnie jak poprzednie i obydwie ekipy zdobywały punkty głównie po błędach rywalek. Do pierwszej przerwy technicznej większą skutecznością w grze popisały się dąbrowianki, które prowadziły 8:6. Po powrocie na boisko nieco lepiej prezentowały się akademiczki, doprowadzając do remisu 13:13. Trzeba jednak przyznać, że podopieczne Waldemara Kawki ułatwiały im zdobywanie punktów. Przy tym właśnie wyniku nastąpiło przełamanie MKS-u, który cztery kolejne akcje zakończył sukcesem. W polu serwisowym dobrze prezentowała się Elżbieta Skowrońska i to przy jej zagrywce dąbrowianki zdobyły cztery punkty z rzędu. W końcówce nie dały sobie odebrać zwycięstwa w tej partii, a tym samym w całym meczu (25:16).

MVP wybrano środkową Tauronu, Ivanę Plchotovą.

MKS Dąbrowa Górnicza – AZS Białystok 3:0
(25:21, 25:16, 25:16)

MKS: Leys (8), Liniarska (8), Zaroślińska (15), Śliwa (5), Skowrońska (9), Plchotova (9), Strasz (libero)
AZS: Polak (3), Kurnikowska (12), Tomsia (10), Grant (10), Chmiel (7), Bulbak (1), Kutikow (libero)