Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Żurek: Mogliśmy trochę bardziej powalczyć

Michał Żurek: Mogliśmy trochę bardziej powalczyć

fot. Cezary Makarewicz

Po dobrym meczu z Resovią wzrosły apetyty olsztyńskich kibiców. Skra Bełchatów pozbawiła ich jednak złudzeń i w Uranii wygrała za trzy punkty. - Chcieliśmy powtórzyć scenariusz z meczu z mistrzem Polski - mówił po meczu Michał Żurek.

Jeden zdobyty set z wicemistrzem Polski to na pewno nie jest satysfakcjonujący wynik, ale atmosferę w hali podgrzaliście do czerwoności…

Michał Żurek: – Myślę, że przynajmniej trochę należało się kibicom licznie zgromadzonym w naszej hali. Cała Urania bardzo fajnie nam w tym meczu pomagała. Mogliśmy jednak trochę bardziej powalczyć i zdobyć chociaż ten jeden punkt. Wszyscy głęboko w to wierzyliśmy. Niestety Skra Bełchatów ponownie okazała się od nas zdecydowanie lepsza.

Miała być powtórka z meczu z Resovią Rzeszów?– Bardzo chcieliśmy powtórzyć ten scenariusz z meczu z mistrzem Polskim. Na nasze nieszczęście wicemistrz Polski zaprezentował się lepiej niż Resovia Rzeszów. My natomiast zagraliśmy ciut gorzej niż ostatnio.

W pierwszej szóstce wyszedł Maciej Muzaj. Nastawialiście się na tego zawodnika?

– Nie spodziewaliśmy się, że zagra od początku i tak dobrze się zaprezentuje. Jednak w takiej drużynie jak Skra Bełchatów jeden młodszy zawodnik bez problemu dołącza do poziomu pięciu czy sześciu bardziej doświadczonych, którzy grają w kadrze i są na światowym poziomie. Maciej zagrał bardzo dobrze i przyczynił się do zwycięstwa swojego zespołu.

Ryzykowaliście na zagrywce i to ryzyko nie do końca się opłaciło. Z taką drużyną jak Skra Bełchatów chyba trzeba wyeliminować błędy własne do zera?

– Nie patrzyłem jeszcze dokładnie w statystyki, ale może i faktycznie popełniliśmy dużo błędów własnych. Sam na pewno się do tego przyłożyłem tym freeballem nad siatką, który mi nie powinien się zdarzyć. Musieliśmy ryzykować i to przełożyło się na liczbę błędów. Gdy taka drużyna jak nasza gra ze Skrą, to musi ryzykować. Nam to ryzyko nie wychodziło, stąd nasze błędy i brak punktów po tym spotkaniu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved