Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Magazyn Siatkarski: Szkółka, która zbudowała polską siatkówkę

Magazyn Siatkarski: Szkółka, która zbudowała polską siatkówkę

fot. archiwum

Piotr Nowakowski, Zbigniew Bartman, Karol Kłos, Krzysztof Wierzbowski, Andrzej Wrona - to tylko niektórzy z licznych wychowanków Metra Warszawa, które w czwartek obchodzi 18. urodziny. O początkach opowiada w Magazynie Siatkarskim Dariusz Kopaniak.

Klub szkolący siatkarską młodzież, który dał PlusLidze najwięcej młodych graczy, powstał z pomysłu Dariusza Kopaniaka. On oraz Ireneusz Mazur i Krzysztof Wierzbowski byli gośćmi Magazynu Siatkarskiego. – Nasz największy sukces? To, że przetrwaliśmy 18 lat. Że naszą codzienną pracą staliśmy się źródełkiem dla polskiej siatkówki. Mamy przecież dwóch olimpijczyków, wielu innych ligowców – mówi Kopaniak. – Warszawa kojarzona była z innymi klubami. Darek Kopaniak to postać kontrowersyjna, która wygłasza swoje zdania, nie patrząc na innych. Tylko tacy ludzie budują środowiska, gdzie nie jest łatwo. Dzięki tej charyzmatycznej postaci powstało tak silne środowisko jak Metro – mówi Ireneusz Mazur, były trener reprezentacji.

Zacząłem w tym klubie dość przypadkowo. Babcia zaprosiła na działkę Krzysztofa Felczaka, trenera siatkarskiej młodzieży. Uznał, że się nadaję, dał mi numer telefonu do szkoleniowców Metra i tak tam zostałem – wspomina Krzysztof Wierzbowski, dziś kapitan warszawskiej Politechniki. Goście magazynu wspominają najwybitniejszych absolwentów warszawskiej szkółki na Ursynowie. M.in. Piotra Nowakowskiego, który w opinii kolegów był siatkarską ‚ciapą’. Ireneusz Mazur opowiada, jak spotkał ‚rudą rozczochraną miotłę’. – Jak się okazało, był to Paweł Zagumny. Już wtedy jego ojciec mówił, że będzie to najlepszy rozgrywający na świecie – opowiada Mazur.

  

źródło: sport.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved