Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jacek Nawrocki: Wszystkie mecze w lidze gra się nam trudno

Jacek Nawrocki: Wszystkie mecze w lidze gra się nam trudno

fot. archiwum

- Wszystkie mecze w polskiej lidze gra się nam bardzo trudno. Musimy się napracować, by wywieźć punkty z każdego miejsca - powiedział po meczu z Olsztynem Jacek Nawrocki, trener Skry Bełchatów. Jego podopieczni wygrali to spotkanie 3:1.

Bełchatowianie w czterech setach pokonali we wczorajszym meczu olsztynian, dzięki czemu awansowali w tabeli. Zadowolenia po meczu nie krył więc Mariusz Wlazły, kapitan Skry Bełchatów. – Cieszymy się ze zwycięstwa, jest ono dla nas bardzo cenne. Wiemy, że gra się tu dosyć ciężko i przeciwnik jest tu dość wymagający. Chciałbym pochwalić również publiczność. Hala była wypełniona do ostatniego miejsca. Przy takich kibicach świetnie się gra – chwalił atakujący przyjezdnej drużyny.

Również Jacek Nawrocki, trener wicemistrza Polski, przyznał, że nie grało się łatwo w hali Urania. – Tak jak Mariusz powiedział, było to trudne spotkanie. Wszystkie mecze w polskiej lidze gra się nam bardzo trudno. Musimy się napracować, by wywieźć punkty z każdego miejsca, czy też wywalczyć je u siebie. Klimat w Uranii był fantastyczny, publiczność dopisała. Zespół z Olsztyna prezentował dobrą siatkówkę. Cieszymy się, że mamy trzy punkty – podkreślił szkoleniowiec.

Olsztynianie mieli mniej powodów do zadowolenia. Wprawdzie ambitnie walczyli, ale wystarczyło to tylko na wygranie jednego seta. – Gratulacje dla Bełchatowa – zaczął swoją wypowiedź Guillermo Hernán, kapitan AZS-u Olsztyn. – Myślę, że nie możemy być szczęśliwi z wyniku, ale gra, którą pokazaliśmy na boisku, była nawet zadowalająca. Próbowaliśmy walczyć o każdy punkt, myślę, że to był duży pozytyw. Tym bardziej, że rywal po drugiej stronie siatki był groźny. Teraz postaramy się przygotować do następnego meczu. Dziękuję kibicom, ponieważ atmosfera w Uranii była bardzo dobra. Jesteśmy z tego powodu zadowoleni. Będziemy starać się grać na wysokim poziomie i walczyć w następnych meczach.– Przede wszystkim gratuluję zwycięstwa i dobrego meczu ze strony Skry. Bardzo dobrze zagrywali i wywarli presję na nas – analizował przyczyny porażki Radosław Panas, trener akademików. – Pierwsze dwa sety były mało udane, ale w trzecim nie spuściliśmy głów, graliśmy do końca. Wygraliśmy po fajnej końcówce. Szkoda że przez połowę czwartego seta ta przewaga Skry rosła i nie byliśmy już w stanie nawiązać walki. Wstydu chyba nie przynieśliśmy i publiczność mogła być zadowolona. Gdzieś tam niedosyt pozostał, bo po cichutku liczyliśmy na jakieś punkty. Jednak zespół z Bełchatowa pokazał klasę i nas wypunktował – zakończył swoją wypowiedź szkoleniowiec gospodarzy.

*wypowiedzi zebrał Maciej Piskor

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved