Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: W Ostrołęce górą gospodarze

I liga M: W Ostrołęce górą gospodarze

Energa Pekpol Ostrołęka pokonała Ślepsk Suwałki 3:1 w meczu 11. kolejki. Podopieczni Andrzeja Dudźca zaprezentowali się z niezłej strony, wytrzymując napięcie w końcówkach setów i przechylając szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Po raz ostatni przed ostrołęcką publicznością zaprezentował się Piotr Adamowicz. Jednocześnie po kontuzji wraca Artur Jacyszyn. Kontrakt z zawodnikiem został już podpisany, a od przyszłego tygodnia powinien być zgłoszony do rozgrywek.

Pierwsza partia była bardzo wyrównana. Przy stanie 17:17 dwa punkty zdobyli siatkarze Ślepska, lecz ostrołęccy zawodnicy odrobili straty. Przez podwójny blok przebił się rozgrywający bardzo dobre zawody Grzegorz Białek, później błąd popełnili goście i piłki setowe należały do gospodarzy. Partię, skutecznym atakiem, zakończył Maciej Krzywiecki. W secie drugim od stanu 15:15 na parkiecie dominowali suwalczanie. Szczególnie dobrze spisywali się w elemencie bloku i obrony oraz byli skuteczni na kontrach. Ostatecznie wygrali 25:20 i przywrócili sobie szansę na dobry wynik.

Set trzeci to absolutna kopia pierwszej partii. Wydarzenia boiskowe wyglądały bliźniaczo podobnie. Gra punkt za punkt do stanu 17:17, dwupunktowe prowadzenie gości, odrobienie strat przez Energę Pekpol. Tym razem goście mieli jednak szansę na wyrównanie, ale kibiców z Suwałk zawiódł Wojciech Winnik, który przy stanie 24:23 posłał piłkę w aut. W czwartej partii istniał już tylko jeden zespół. Podopieczni Andrzeja Dudźca zagrali bardzo skutecznie, a goście – jakby podłamani przegranym trzecim setem – nie potrafili odnaleźć się w hali im. Gołasia. Zdecydowane prowadzenie utrzymywało się przez większą część seta, którego zakończył najlepszy zawodnik meczu – Grzegorz Białek.

Energa Pekpol Ostrołęka – Ślepsk Suwałki 3:1
(25:23, 20:25, 25:23, 25:18)

Energa Pekpol: Pietkiewicz, Król, Krzywiecki, Białek, Szczygielski, Stańczuk, Mihułka (libero) oraz Naliwajko i Stanisławajtys

Ślepsk: Schamlewski, Ratajczak, Leszczawski, Buchowski, Peszko, Winnik, Dembiec (libero) oraz Wasilewski, Skrzypkowski, Górski, Jurkojć i Sobański