Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Gładkie zwycięstwo KPS-u Siedlce w Jaworznie

I liga M: Gładkie zwycięstwo KPS-u Siedlce w Jaworznie

Godzina i jedenaście minut - tyle czasu wystarczyło, by KPS Jadar Siedlce odniósł swoje drugie wyjazdowe zwycięstwo w sezonie. Wygrana w trzech setach odniesiona w Jaworznie zamknęła pierwszą fazę rundy zasadniczej.

Mecz rozpoczął się od wyrównanej walki, jednak KPS Jadar szybko przejął inicjatywę. Od stanu 7:7 siedlczanie krok po kroku „odskakiwali” swoim rywalom. Po bloku Mateusza Jasińskiego na 17:13, trener Sławomir Gerymski poprosił o czas, jednak chwilę po przerwie skutecznie blokował Jakub Kowalczyk. Miejscowi popełniali błędy własne, a goście nie pozwolili im już na rehabilitację – do końca odsłony Energetyk zdobył już tylko trzy oczka.

Podobnie jak w premierowej partii, na początku drugiego seta toczyła się zacięta wymiana, która trwała do stanu 8:8. Seria punktowa siedlczan wyprowadziła ich wówczas na prowadzenie 12:8. Podopieczni Dominika Kwapisiewicza systematycznie powiększali swoją przewagę. Po ataku z krótkiej Witolda Chwastyniaka (22:15) sytuacja miejscowych stała się bardzo trudna. Nie zdołali oni odrobić strat i przegrali 18:25.

Choć to KPS lepiej wprowadził się w trzecią partię (4:2), siatkarze z Jaworzna nie chcieli tanio sprzedać skóry. W środkowej fazie seta wykorzystali błędy własne siedlczan i wypracowali sobie pięciopunktową przewagę (14:9). Odrabianie strat zajęło siedlczanom ładnych parę wymian, zdołali jednak przywrócić status quo przy stanie 17:17. Wówczas gra zazębiła się, obie strony wiedziały, jaka jest stawka zwycięstwa w tej partii. Wymiana ciosów trwała do stanu 21:21. Wówczas KPS Jadar, po raz kolejny w kluczowym momencie, popisał się serią punktów – dwukrotnie atakował Jakub Bucki, raz dobrze zapracował dwublok Kowalczyk-Gorzkiewicz. Ostatnia piłka meczu została posłana przez gospodarzy bezpośrednio w aut, co pozwoliło KPS-owi cieszyć się z gładkiego zwycięstwa.

MCKiS Energetyk Jaworzno – KPS Jadar Siedlce 0:3
(16:25, 18:25, 21:25)

KPS: Chwastyniak, Gorzkiewicz, Kowalczyk, Jasiński, Długosz, Bucki, Kaniowski (libero) oraz Kowalski i Obuchowicz