Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dariusz Daszkiewicz: Przed nami najważniejsze mecze w sezonie

Dariusz Daszkiewicz: Przed nami najważniejsze mecze w sezonie

fot. archiwum

Effector Kielce już w sobotę zmierzy się na własnym parkiecie z AZS Częstochowa, a w kolejnej kolejce z AZS Olsztyn. Można powiedzieć, że będą to mecze o  sześć punktów. - Postaramy się wygrać te spotkania - mówi Dariusz Daszkiewicz.

Spotkania z AZS Częstochowa i AZS Olsztyn będą ważne dla Effectora Kielce, bowiem to właśnie z tymi zespołami, głównie z akademikami z Olsztyna, podopieczni Dariusza Daszkiewicza mają walczyć o udział w fazie play-off. – Przed nami dwa najważniejsze mecze w sezonie. Wskazuje na to układ tabeli. Postaramy się wygrać te spotkania, jednak z podobnym nastawieniem przyjedzie Częstochowa i Olsztyn. Obie drużyny grają bardzo dobrze. Częstochowa wygrała z mistrzem Polski Asseco Resovią Rzeszów oraz urwała punkt ZAKSIE. Zespół z Olsztyna dokonał bardzo mocnego transferu, ściągnął wielokrotnego reprezentanta Polski – Piotra Gruszkę. Zatem czekają nas bardzo trudne spotkania – mówi opiekun Effectora Kielce. Co może być kluczem do sukcesu w tych pojedynkach? – Musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na własną grę, unikać błędów oraz utrzymać wysoki poziom koncentracji. Postaramy się przygotować jak najlepiej do tego meczu. Potrafimy grać dużo lepiej niż w Bydgoszczy, pokazywaliśmy to w ostatnich meczach chociażby z Bełchatowem czy Jastrzębiem u siebie. Teraz musimy wyrzucić z głowy ten ostatni mecz i skupić się na kolejnych – twierdzi Dariusz Daszkiewicz.

Z optymizmem do sobotniego meczu z AZS Częstochowa podchodzi także Miłosz Zniszczoł. – Na podstawie meczu w Częstochowie można powiedzieć, że młodzi zawodnicy AZS wyszli na mecz w I rundzie mocno zmotywowani. My graliśmy „swoje”, utrzymując swój poziom, co było kluczowe w tym spotkaniu. Myślę, że jeśli popełnimy mało błędów, możemy myśleć spokojnie o trzech punktach. Uważam, że jesteśmy zgraną drużyną, jednak czasami nie udaje nam się tego sprzedać na meczu. Temu spotkaniu nie będzie towarzyszyła żadna trema związana z obecnością  trenera Anastasiego, podejdziemy do tego meczu jak do każdego innego, by pokazać się z jak najlepszej strony – mówi środkowy Effectora.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved