Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Daniele Bagnoli zwolniony z Fenerbahce

Daniele Bagnoli zwolniony z Fenerbahce

fot. archiwum

Były szkoleniowiec reprezentacji Rosji Daniele Bagnoli został zwolniony z posady trenera Fenerbahce Stambuł. Zarząd klubu postanowił rozstać się z Włochem z powodu słabych wyników tureckiego zespołu w Lidze Mistrzów.

 

Fenerbahce zajęło w tych rozgrywkach ostatnie miejsce w grupie E, wygrywając tylko jedno spotkanie z Tomisem Constanta 3:2. W ostatnim grupowym meczu turecki zespół przegrał ze Skrą Bełchatów, która do Turcji poleciała bez podstawowych zawodników. Turecka ekipa nie najlepiej radzi sobie też w rodzimej lidze, zajmując w tabeli dopiero szóstą lokatę.

Według włoskiej prasy nowym trenerem Fenerbahce Stambuł miałby zostać Stelian Moculescu, z którym turecki klub zaczął rozmowy na temat ewentualnej pracy. Jako trener Stelian Moculescu 17 razy zdobył ze swoją drużyną mistrzostwo Niemiec oraz 15 razy Puchar Niemiec. W sezonie 2006/2007 Friedrichshafen pod wodzą Moculescu wygrało Ligę Mistrzów, mistrzostwo Niemiec i Puchar Niemiec. W latach 1999 – 2008 był trenerem niemieckiej reprezentacji, a od 2008 został szkoleniowcem kadry rumuńskiej.Karierę w Rosji Daniele Bagnoli rozpoczął w 2007 roku w klubie Dynamo Moskwa, z którym udało mu się osiągnąć znaczące sukcesy, m.in. w 2008 roku Dynamo sięgnęło po Puchar Rosji. Jednak przygody z reprezentacją Rosji Włoch nie może zaliczyć do udanych. Szkoleniowcem reprezentacji Rosji został w 2009 roku, ale po nieudanych MŚ we Włoszech 2010, gdzie Rosja zajęła piąte miejsce, podziękowano mu za współpracę.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved