Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Radostin Stojczew: Dinamo będzie trudne do pokonania

Radostin Stojczew: Dinamo będzie trudne do pokonania

fot. archiwum

Losowanie par siatkarskiej Champions League w rundzie Play-off 12 skojarzyło ze sobą włoski Itas Diatec Trentino oraz klub Bartosza Kurka - Dinamo Moskwa. - Dinamo jest najtrudniejszym rywalem na jakiego mogliśmy trafić - przyznał Radostin Stojczew.

W rundzie play-off słabych drużyn już nie ma – to stwierdzenie jak mantrę powtarzają wszyscy trenerzy, których zespoły awansowały do najlepszej dwunastki klubowych mistrzostw Europy. Patrząc na losowanie par tej fazy rozgrywek, słabsze, ale na pewno nie słabe, ekipy również wywalczyły awans. Wśród polskich przedstawicieli dosyć łatwą przeszkodę do przejścia ma ZAKSA i PGE Skra, które trafiły odpowiednio na Noliko Maaseik i Arkas Izmir. Ciężką przeprawę będę mieli na pewno mistrzowie Polski, ponieważ do Rzeszowa zawita złoty medalista Serie A – Lube Banca Marche Macerata. Tak samo trudne zadanie czeka klubowych mistrzów świata z Trentino, którzy zmierzą się z rosyjskim Dinamo Moskwa.

W sezonie 2009/2010 Itas Diatec Trentino mierzył się z moskiewskim Dinamem aż trzykrotnie. W fazie grupowej mistrzowie świata wygrali w Pala Trento 3:0, natomiast w Moskwie ulegli 1:3. Kolejne spotkanie tych dwóch ekip nastąpiło 2 maja 2010 roku w finale Ligi Mistrzów rozgrywanym w łódzkiej Atlas Arenie. Drugie zwycięstwo nad rywalami, a zarazem złote medale, wywalczyli gracze z Włoch, którzy zwyciężyli 3:0. Czwarty pojedynek tych ekip miał miejsce w Katarze podczas Klubowych Mistrzostw Świata w 2010 roku. W spotkaniu grupowym, po bardzo równym i zaciętym meczu, ponownie lepsi okazali się siatkarze z Trydentu, którzy wygrali 3:0. – Dinamo Moskwa jest najtrudniejszym rywalem na jakiego mogliśmy trafić w tej fazie rozgrywek. Wśród wielu bardzo dobrych i znanych „firm” los połączył nas z ekipą mającą wielkie siatkarskie tradycje i bezapelacyjnie wysoką klasę. Dinamo będzie trudne do pokonania – powiedział szkoleniowiec Itasu Diatec.

Dotarliśmy do takiego etapu rozgrywek, w którym spotkania są na pewno trudniejsze, nie tylko pod względem stricte siatkarskim, ale także i logistycznym – dodał trener Radostin Stojczew. Dla jego podopiecznych wyprawa do Rosji na mecz z Dinamem może nie być ostatnią w tym sezonie, ponieważ w przypadku awansu do kolejnej rundy Trentino Volley zmierzy się z lepszym z pary Berlin Recycling Volleys – Zenit Kazań. Zdecydowanym faworytem tego pojedynku są obrońcy tytułu z Kazania i jeszcze przed turniejem Final Four może dojść do przedwczesnego finału, a zarazem kolejnego dalekiego wojażu Itasu. I to też nie koniec pojedynków, jakie wicemistrzowie Włoch mogą stoczyć w Rosji. W przypadku wyeliminowania Dinama i Zenitu gracze Stojczewa będą walczyć o złoto europejskich rozgrywek w Omsku, gdzie gospodarzem Final Four będzie Lokomotiw Nowosybirsk. – Jeśli chcemy zagrać w finale, to prawdopodobnie będziemy musieli aż trzykrotnie udać się do Rosji w ciągu trzech miesięcy. Takie wyjazdy pociągają za sobą konsekwencje w postaci możliwej słabszej postawy w Serie A. Nie myślimy jednak o kolejnych krokach, bo ten pierwszy, który czeka nas najwcześniej, jest najważniejszy – skomentował Bułgar.Bardzo chcielibyśmy awansować do piątego Final Four z rzędu, ale będzie to niezmiernie trudne, ponieważ na naszej drodze najprawdopodobniej staną dwa mocne rosyjskie zespoły – uznał przyjmujący Trentino, Osmany Juantorena. Kubańczyk przyznał, że wolał trafić na łatwiejszego rywala, ale po meczu z Dinamem czy Zenitem będzie w stanie ocenić, czy wicemistrzowie Włoch są wciąż tak silnym zespołem jak dwa sezony temu, kiedy wygrywali Champions League. – Oczywiście wolałbym zmierzyć się z łatwiejszym rywalem, ale jeśli chcemy zdobyć złoto, musimy być gotowi do spotkania z każdą drużyną. Grając z Rosjanami, sprawdzimy czy faktycznie jesteśmy silnym zespołem jak chociażby dwa lata temu. Podejmujemy wyzwanie i postaramy się zagrać jak najlepiej – zakończył zawodnik Itasu Diatec.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved