Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV K: Bez niespodzianek w rewanżach

Puchar CEV K: Bez niespodzianek w rewanżach

Cztery mecze bez większych emocji i zwycięstwa faworytów - to bilans rewanżowych spotkań 1/4 finału Pucharu CEV kobiet. Oprócz faworytek z Rosji i Turcji do rundy challenge awansowały siatkarki BKS Aluprofu Bielsko-Biała oraz SES Calais.

Jako pierwsze na parkiet wybiegły drużyny Fenerbahce Stambuł i Asko Linz Steg. Niespełna godziny potrzebowały Turczynki, aby uporać się na własnym boisku z ekipą gości. Po dwóch setach wygranych przez gospodynie kolejno do 17 i 18, w trzecim dosłownie zmiażdżyły drużynę z Austrii, wygrywając do 7. Najskuteczniejszą zawodniczką na boisku była Yeon-Koung Kim, która zapisała na swoim koncie 18 punktów. Dobre spotkanie w ekipie Fenerbahce rozegrała również Berenika Okuniewska, zdobywając 7 oczek przy 63% skuteczności w ataku. – Grałyśmy dziś bardzo zespołowo i był to dobry mecz w naszym wykonaniu – powiedziała po spotkaniu Eda Erdem.Naszym celem jest wygranie Pucharu CEV i jak na razie wszystko idzie w dobrym kierunku – dodała.

Nie miały problemu z awansem do rundy challenge siatkarki BKS Aluprofu Bielsko-Biała. Podopieczne Wiesława Popika bez straty seta uporały się z francuskim Beziers VB. Pomimo gładko wygranych setów przez przyjezdne, mecz wcale nie należał do najłatwiejszych. – Niech nikogo nie zmyli wynik. Francuzki grały naprawdę dobrze, ale nasze dziewczyny zagrały jeszcze lepiej. Wielki szacunek dla naszych zawodniczek za realizację założeń taktycznych. Znów bardzo dobrze graliśmy zagrywką i blokiem, dzięki którym zdobyliśmy sporo punktów – skomentował spotkanie drugi trener bielszczanek, Piotr Matela. Najskuteczniejszą zawodniczką po stronie Aluprofu była Milada Bergrova, która zapisała na swoim koncie 11 punktów. W kolejnej fazie turnieju drużyna Wiesława Popika zmierzy się z Bankiem BPS Fakro Muszyna, który zakończył swoją przygodę w rozgrywkach Ligi Mistrzyń.

W kolejnej rundzie są również zawodniczki SES Calais, które pokonały rumuński Stiinta Bacau 3:1. Po ubiegłotygodniowym gładkim zwycięstwie Francuzek, tym razem nie było już tak łatwo. Rumunki wygrały premierową odsłonę i wydawało się, że na boisku prezentują się lepiej niż drużyna przyjezdnych. Więcej pewności siebie zachowały jednak Francuzki, które na przewagi rozstrzygnęły dwa ostatnie sety i awansowały do rundy challenge. – Byliśmy bardzo skoncentrowani, dlatego udało nam się odnieść zwycięstwo w końcówce. Znaleźliśmy swoja dobrą grę i jestem bardzo zadowolony z wyniku – powiedział po spotkaniu szkoleniowiec SES Calais, Badis Oukarache. Rozczarowania nie kryła środkowa gospodyń, Georgiana Fales.Byłyśmy dobrze przygotowane do tego meczu i chciałyśmy zrobić wszystko, aby przedłużyć naszą przygodę w Pucharze CEV, niestety ostatecznie tak się nie stało – mówiła.

W rundzie challenge są również siatkarki Omiczki Omsk, które w stosunku 3:1 pokonały Baki-Azeryol Baku. Był to jedyny mecz ćwierćfinałowy, który mógł przysporzyć więcej emocji pomimo tego, że również miał zdecydowanego faworyta. Podopieczne Zorana Terzicia po dwóch dość spokojnie wygranych partiach nieco się rozluźniły, co szybko wykorzystały gospodynie, zapisując pierwszego seta na swoim koncie. Na szczęście dla przyjezdnych szybko powróciły do swojej dobrej gry i bez większych problemów zwyciężyły czwartą odsłonę do 13 i cały mecz w stosunku 3:1. Jak można się było spodziewać, najskuteczniejszą zawodniczką spotkania była Natalia Mammadowa, która zgromadziła na swoim koncie aż 31 punktów.

2004 Tomis Constanta (ROU) - Omiczka Omska (RUS)
Bank BPS Fakro Muszyna (POL) - BKS Aluprof Bielsko Biała (POL)