Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dawid Murek: Niebawem będę już w pełni sprawny

Dawid Murek: Niebawem będę już w pełni sprawny

fot. archiwum

- Na treningu wykonałem kilka skoków. Z każdym dniem jest coraz lepiej. Myślę, że niebawem będę już w pełni sprawny - mówi Dawid Murek. Przyjmujący AZS Częstochowa powoli dochodzi do zdrowia i niedługo będzie już mógł pomóc zespołowi.

W ostatnim meczu ligowym z AZS Olsztyn Dawid Murek został już wpisany do protokołu, ale na boisku się nie pojawił. – Z drużyną trenuję, ale jeszcze nie skaczę na sto procent. Przydaję się, jeżeli chodzi o przyjęcie. W tej chwili mogę pomóc zespołowi, ale tylko z tyłu, bez porywania się na siatkę – przyznaje zawodnik. – Na treningu wykonałem kilka skoków. Z każdym dniem jest coraz lepiej. Myślę, że niebawem będę już w pełni sprawny – dodaje.

Po porażce z AZS Olsztyn częstochowianie nadal zajmują ostatnie miejsce w PlusLidze z dość skromnym dorobkiem punktowym. Najbliższa okazja na poprawienie bilansu już w najbliższą sobotę w Kielcach, w meczu z Effectorem. – Poprzedni mecz nie był udany w naszym wykonaniu. Brakuje trochę zagrywki i przyjęcia. Jeśli te elementy uda się poprawić, możemy powalczyć z Effectorem Kielce i pokusić się o jakieś punkty – mówi Dawid Murek, który zdaje sobie sprawę, że kluczem do sukcesu jest przełożenie formy, jaką AZS prezentuje na treningach, na mecz ligowy. – Na treningu jest możliwość poprawy. Mamy drugą, trzecią, czwartą szansę na wykonanie dobrej zagrywki. W meczu tak nie ma. Trzeba się skoncentrować. Jest też stres, który paraliżuje – zauważa Murek.

W niedzielę w Częstochowie odbędzie się mecz charytatywny, który budzi sporo emocji ze względu na nową formułę, w jakiej będzie rozgrywany. Siatkarze grać będą do pięciu wygranych setów. – Nie wydaje mi się, żeby przyniosło to efekt. Polska liga jest już tak urozmaicona, ciekawa dla kibiców, że chyba nie trzeba już wprowadzać rewolucyjnych zmian – sceptycznie o nowym pomyśle PZPS wypowiada się przyjmujący AZS Częstochowa.źródło: wczestochowie.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved