Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Adam Grabowski: Czeka nas bardzo ciekawy dwumecz

Adam Grabowski: Czeka nas bardzo ciekawy dwumecz

fot. CEV

Siatkarki Atomu Trefl Sopot w I rundzie play-off Ligi Mistrzyń zagrają z wicemistrzem Turcji, VakifBankiem Stambuł z Małgorzatą Glinką-Mogentale w składzie. - Medialnie trafiliśmy w dziesiątkę, a sportowo? Wszystko zweryfikuje boisko - mówi Adam Grabowski.

Najważniejsze, że nie musimy jechać znów do Azerbejdżanu. Kilkudniowa wyprawa jest bardzo wyczerpująca, o czym przekonaliśmy się ostatnio, spędzając niemal tydzień w podróży – mówi trener Trefla Sopot Adam Grabowski.Medialnie trafiliśmy w dziesiątkę, a sportowo? Wszystko zweryfikuje boisko. Jak podejdziemy do tych meczów z taką koncentracją i zaangażowaniem jak do ostatniego meczu z Asystelem, będę zadowolony. Ale wyniku obiecać nie mogę.

Szkoleniowiec Atomu czwartek spędził nie tylko na analizie potencjalnych rywali, lecz także rozmowie z prezesem Tomaszem Słodkowskim o swojej przyszłości w Sopocie. – Odbyliśmy ciekawą rozmowę, którą jednak przełożyliśmy jeszcze na piątek. Czy mogę mówić o sobie, że już jestem pierwszym trenerem? Absolutnie nie chcę wychodzić przed szereg, taką decyzję może ogłosić tylko klub. Mamy do omówienia jeszcze wiele kwestii, choćby sprawę ewentualnego asystenta. Bo dodatkowe ręce do pracy są potrzebne. Złożyłem propozycję już dwóm trenerom, ale mają zobowiązania wobec aktualnych pracodawców i byli zmuszeni mi odmówić. Szukam dalej, bo jako pierwszy trener sam wszystkiego nie ogarnę – mówi Grabowski.

Atom w tym sezonie już raz mierzył się z VakifBankiem. Było to podczas towarzyskiego turnieju w Koszalinie, gdzie sopocianki wygrały z faworyzowanymi rywalkami 3:2 (w setach 16:25, 25:21, 23:25, 25:22, 15:12). – Sparing będzie dla nas pewnym odniesieniem, ale tylko jako punkt wyjścia. Byliśmy wówczas po dwóch miesiącach treningów, a Turczynki przyjechały do Koszalina „surowe”. Wiemy o nich sporo. Oprócz Glinki gra tam wiele utytułowanych siatkarek. Wystarczy spojrzeć na reprezentację Turcji, której trzon stanowią właśnie siatkarki VakifBanku. One na pewno nas nie zlekceważą, więc czeka nas bardzo ciekawy dwumecz – dodaje Grabowski.Więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved