Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Srećko Lisinac: Atmosfera na meczach jest fantastyczna

Srećko Lisinac: Atmosfera na meczach jest fantastyczna

fot. Cezary Makarewicz

Środkowy częstochowskiego AZS-u bardzo szybko zaaklimatyzował się w naszym kraju i gdyby miał wybrać jeszcze raz miejsce do gry, zdecydowanie postawiłby na Polskę. Srećko Lisinac powiedział także o przygotowaniach do najbliższego spotkania.

Jak przygotowujecie się do następnego spotkania z Effectorem Kielce?

Srećko Lisinac:Na treningach cały czas pracujemy nad naszą formą, chcemy poprawić błędy, które przytrafiały się nam w poprzednich spotkaniach. Damy z siebie wszystko, by wywieźć z Kielc jakieś punkty. Chociaż nie będzie łatwo. Effector ma dobre przyjęcie i świetnych zawodników na skrzydłach, chodzi mi o Pencheva i Dangera, jeśli uda nam się ich zatrzymać, mamy szansę, by osiągnąć cel.

Jaka jest atmosfera w zespole?Atmosfera, mimo porażek, jest naprawdę dobra, ciężko trenujemy, by móc w końcu wygrywać. I z nadzieją patrzymy w przyszłość.

W spotkaniach przeciwko mocnym rywalom, jak Skra czy Resovia, gracie znacznie lepiej niż w meczach ze słabszymi rywalami takim jak Trefl czy Olsztyn…

– Wydaje mi się, że ma na to wpływ nasz młody wiek, wahania formy są normą. My do każdego meczu podchodzimy tak samo, bez względu na to, kto stoi po drugiej stronie siatki. W każdym meczu musimy dawać z siebie 100%.

Wiem, że jeszcze trwa runda zasadnicza, ale jeśli dziś miałbyś wytypować mistrza Polski, to postawiłbyś na…

– Zdecydowanie jest jeszcze za wcześnie, żeby wytypować mistrza. Jednak uważam, że powinien zostać nim ktoś z czwórki: Skra, Resovia, Jastrzębski i ZAKSA. Ale Politechnika czy Delecta też mogą jeszcze namieszać.

Czy jeśli mógłbyś wybrać jeszcze raz, to chciałbyś grać w polskiej lidze?

Oczywiście, że tak. Bardzo się cieszę, że gram w Polsce, ponieważ tu jest jedna z najsilniejszych lig w Europie. Jest się od kogo uczyć. A poza tym atmosfera podczas meczów jest fantastyczna, całkiem inaczej gra się przy pełnych trybunach. Zauważyłem, że wiele osób interesuje się siatkówką, chodzą na mecze i dużo o niej czytają.

Jak się czujesz w Polsce?

Bardzo dobrze, w pierwszym tygodniu po przyjeździe się zaaklimatyzowałem, spotykam bardzo miłych ludzi. Siatkówka to jest to, co lubię najbardziej w waszym kraju, a także posmakowały mi pierogi.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved