Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Rafał Mrozek: Gra w PlusLidze? To jedno z moich marzeń

Rafał Mrozek: Gra w PlusLidze? To jedno z moich marzeń

fot. CEV

- Wszystko dzięki mojemu ojcu, który grał w Karpatach Krosno, a później wyjechał za granicę, do Francji, aby grać w siatkówkę - mówi w rozmowie ze Strefą Siatkówki o swoich początkach ze sportem Rafał Mrozek - przyjmujący Arago de Sete.

Nie udało wam się wygrać w Rzeszowie nawet seta. Porażka oznacza, że nie zagracie również w rundzie challenge Pucharu CEV.

Rafał Mrozek: – Dla klubu to pierwszy raz, gdy gra w takich rozgrywkach. Udało nam się wygrać dwa mecze z Rematem Zalau. Wiedzieliśmy, że z Cuneo i Rzeszowem będzie ciężko. Szkoda tego pierwszego spotkania z Resovią u nas, we Francji. Wydaje mi się, że wtedy troszkę przestraszyliśmy się rywali. Niestety zabraknie nam punktów, żeby zagrać chociaż w Pucharze CEV, więc tym samym żegnamy się z europejskimi pucharami.

W lidze francuskiej macie za to zgoła odmienne cele. Do tej pory przegraliście tylko jedno spotkanie i plasujecie się na drugiej pozycji.– Dokładnie. Teraz skupiamy się na lidze, ale tam też nie jest łatwo. Mamy w zespole dużo kontuzji i gramy praktycznie tą samą szóstką od początku sezonu. Zawodnicy kontuzjowani pomału powracają do zdrowia, ale grać co trzy dni bez żadnych zmian jest fizycznie bardzo ciężko.

Ten mecz obserwowała twoja rodzina. Czy często odwiedzasz swoje rodzinne strony?

– Tak. Przyjeżdżam do Polski na wakacje. Staram się spędzać tutaj lipiec i sierpień. Rodzina dzisiaj była i dopingowała, bo przecież mają do Rzeszowa tylko 60 kilometrów.

No właśnie, pochodzisz z Podkarpacia. Urodziłeś się w Krośnie. Jak to się stało, że znalazłeś się we Francji i zacząłeś grać w siatkówkę?

– Wszystko dzięki mojemu ojcu, który grał w Karpatach Krosno, a później wyjechał za granicę, do Francji, aby grać w siatkówkę. Gdy skończył karierę, został trenerem. Myślę, że to dzięki niemu jestem teraz na takim poziomie.

Miałeś okazję grać też w młodzieżowych reprezentacjach Francji.

– Tak. Przed meczem wspominaliśmy nawet ze Zbyszkiem Bartmanem finał Mistrzostw Europy kadetów, które były rozgrywane w Rydze. Przegraliśmy wtedy z Polską 2:3, ale mimo wszystko pozostały miłe wspomnienia.

Myślisz o seniorskiej kadrze Francji?

– Każdy z zawodników na pewno myśli, by zagrać kiedyś w reprezentacji narodowej, ale we Francji też są dobrzy zawodnicy. Ciężko się jest przebić. Na razie nie jest to moim priorytetem, gdyż skupiam się na sezonie w Arago de Sete.

Chciałbyś kiedyś wrócić do Polski i zagrać w PlusLidze?

– Oczywiście, zwłaszcza że mam również polskie obywatelstwo. To jedno z moich marzeń. Byłem w kontaktach z paroma polskimi klubami i z moim menedżerem. Na razie nie doszło to do skutku, ale może w bliskiej przyszłości to się uda.

*Rozmawiał Patryk Polek (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved