Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > PZPS broni siatkówki na Narodowym

PZPS broni siatkówki na Narodowym

fot. archiwum

Pomysł meczu na Stadionie Narodowym wzbudził sporo negatywnych komentarzy. PZPS wziął w obronę swoją ideę. - Organizowanie wydarzeń sportowych na stadionach dedykowanych innej dyscyplinie nie jest niczym nadzwyczajnym - głosi oświadczenie związku.

O Stadionie Narodowym głośno było wielokrotnie, a to z powodu kłopotów z oddaniem tego obiektu do użytku, rozgrywek piłkarskich mistrzostw Europy czy słynnego już nieodbytego z powodu ulewy meczu z Anglią. Ostatnio po raz kolejny wspomniano na temat tego obiektu, tym razem jednak w kontekście meczów siatkówki. Propozycja PZPS-u, by w Warszawie rozegrać jedno ze spotkań siatkarskiego mundialu, a wcześniej mecz w ramach Ligi Światowej, spotkała się jednak z falą krytyki. Związek postanowił więc wziąć swoją nową ideę w obronę. 

Najpoważniejszym zarzutem stawianym Stadionowi Narodowemu jest zbyt duża odległość trybun od boiska, które jak powszechnie wiadomo, stosowane go gry w siatkówkę jest znacznie mniejsze od piłkarskiego, co w znacznym stopniu może utrudnić kibicom oglądanie meczu. PZPS jednak twierdzi nieco inaczej. –  Idąc tropem tej argumentacji, stwierdzamy, iż odległość od niektórych sektorów korony stadionu do bramek, czyli miejsca, w którym rozgrywają się najbardziej emocjonujące fragmenty meczów, jest dwukrotnie większa. Do przeciwległej linii bocznej jest też znacznie dalej niż do środka, gdzie miałoby być usytuowane boisko siatkarskie Sama piłka do siatkówki jest podobnych gabarytów co piłka nożna, a zawodnicy więksi. Nie wydaje się również, by kibice siatkówki mieli gorszy wzrok niż kibice piłki nożnej – nieco ironicznie głosi oświadczenie zawarte na stronie internetowej związku, przywołując mecz ZSRR-Brazylia z 1983 roku, który oglądało około 100 tysięcy widzów. Nie wspomniano jednak, czy tak licznie zgromadzeni kibice uskarżali się na problemy, czy też komfortowo i dokładnie mogli prześledzić przebieg spotkania.

Zgromadzenie znacznie większej ilości kibiców oraz dążenie do rozwoju dyscypliny to nie jedyne argumenty „za” meczem siatkówki na Stadionie Narodowym. Przy okazji obrony tej koncepcji nieco przez przypadek dostało się również i miastu stołecznemu, któremu wytknięto brak hali umożliwiającej rozgrywanie meczów międzynarodowych. – Warszawiacy są pozbawieni możliwości oglądania na żywo meczów siatkówki na najwyższym światowym poziomie (…). Dlatego też PZPS szuka sposobu, by przybliżyć warszawiakom tę jedną z najpopularniejszych dyscyplin w Polsce – napisano w oświadczeniu. 

Meczem „testowym” Narodowego jako areny zmagań siatkarskich miałoby być starcie Polska – Brazylia w ramach przyszłorocznej Ligi Światowej. Jak dotąd pomysły na unowocześnianie siatkówki zyskiwały sporą aprobatę władz międzynarodowej federacji. Jak będzie tym razem? – Cały czas szukamy nowych pomysłów, które mają podnieść atrakcyjność tej pięknej dyscypliny. Niektóre będą trafne, sprawdzą się, a niektóre nie. Ale warto próbować, warto szukać, zamiast cały czas stać w miejscu – stwierdzono. Czy optymizm polskiej federacji udzieli się innym zainteresowanym? Czy może jednak po raz kolejny wartość marketingowa przedsięwzięcia wygra z oczekiwaniami kibiców i być może samych zawodników?

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved