Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Paweł Woicki: Młodzi zawodnicy otrzymali szansę

Paweł Woicki: Młodzi zawodnicy otrzymali szansę

fot. archiwum

Turecka drużyna Fenerbahce Grundig Stambuł przegrała 1:3 ze Skrą Bełchatów i pożegnała się z dalszą fazą rozgrywek Ligi Mistrzów. Dzięki zwycięstwu Skra awansowała do 12 najlepszych zespołów Europy z pierwszego miejsca.

Bełchatowianie od początku meczu zapewnili sobie kilkupunktową przewagę, lecz dzięki udanym serwom Miljkovicia i efektywnej grze na siatce to Fenerbahce wygrało pierwszego seta. Trzy kolejne partie meczu to dominacja Skry Bełchatów. Trener Fenerbahce Stambuł, Daniele Bagnoli, przyznał po meczu, że spodziewał się lepszej postawy swoich podopiecznych, chociaż zespół jak do tej pory wygrał jedno spotkanie w Lidze Mistrzów z Tomisem Constanta (3:2). – Nie spodziewaliśmy się, że przegramy dzisiaj ten mecz. Przykro mi, że nie udało się wygrać – powiedział Bagnoli. Ivan Miljković zdobył w meczu 21 punktów, lecz stwierdził, że mimo nieudanych występów w Lidze Mistrzów, nikt nie narzeka na kontuzje. – Najważniejsze, że nikt w zespole nie ma kontuzji, ale nie wiemy co się wydarzy w dalszej części sezonu – podkreślił kapitan Fenerbahce Ivan Miljković.

Do boju w Turcji nie posłano podstawowych zawodników Skry Bełchatów, mimo tego rezerwowi zawodnicy prawie przez cały mecz kontrolowali wynik. Jak podkreślił Maciej Bartodziejski, trener zespołu z Bełchatowa, drużyna pokazała charakter oraz udowodniła, że posiada pełnowartościowych zmienników. – To zwycięstwo tym lepiej smakuje, gdyż nasi podstawowi, szóstkowi zawodnicy zostali w Polsce, więc cieszymy się z tej wygranej – dodał Bartodziejski. Paweł Woicki dodał, że nie spodziewali się takiego wyniku meczu. – Nie sądziliśmy, że wygramy 3:1, ponieważ do Turcji polecieli młodzi zawodnicy, którzy otrzymali szansę pokazania się na boisku i ją wykorzystali, tym bardziej jesteśmy szczęśliwi, że udało się dziś wygrać – zakończył zawodnik.

 źródło: CEV

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved