Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Adam Grabowski: Prezes dał mi zielone światło…

Adam Grabowski: Prezes dał mi zielone światło…

fot. CEV

... żebym szukał sobie asystenta. To chyba oznacza, że mam już pracę w Sopocie - przyznał w Przeglądzie Sportowym Adam Grabowski. Pod jego wodzą we wtorek Atom Trefl Sopot przypieczętował awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzyń.

Na czwartek jestem umówiony na rozmowę z prezesem Atomu Trefla i mam nadzieję, że formalnie zostanę pierwszym trenerem – zdradził w wywiadzie Adam Grabowski, który po zwolnieniu Jerzego Matlaka pełnił obowiązki szkoleniowca mistrzyń kraju. Grabowski, który wcześniej był drugim trenerem sopockiej drużyny, nie chce komentować zwolnienia swojego poprzednika. – Powiem tylko, że między nami nic się nie zmienia. Mogę stanąć przed Jurkiem i spojrzeć mu w oczy z czystym sumieniem. Nie kopałem pod nim dołków, byłem lojalny – przyznał w „Przeglądzie Sportowym”.

Nowy trener sopocianek może na razie mieć powody do zadowolenia. Po pewnej wygranej nad Asystelem Carnaghi Villa Cortese, Atom jako jedyny żeński polski zespół awansował do fazy pucharowej Ligi Mistrzyń. Muszynianka i MKS Dąbrowa Górnicza będą bowiem kontynuować swoją tegoroczną przygodę z europejskimi boiskami w Pucharze CEV. Przed Adamem Grabowskim stoi więc zadanie nie tylko obrony mistrzostwa, ale i również jak najlepszego zaprezentowania się w Lidze Mistrzyń. Czy mecz z Villa Cortese był zatem najważniejszym meczem z karierze nowego szkoleniowca sopocianek? – Na pewno jednym z najważniejszych. Było jeszcze kilka spotkań, które na zawsze zapamiętam, choćby o trzecie miejsce w 2005 roku. W trakcie sezonu zostałem pierwszym trenerem w Pile i zdobyłem brązowy medal po pokonaniu BKS Bielsko-Biała – przyznał Grabowski.

*Cały wywiad Kamila Drąga w „Przeglądzie Sportowym”

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved