Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Zespół Wandy Kraków wycofany z rozgrywek II ligi mężczyzn

Zespół Wandy Kraków wycofany z rozgrywek II ligi mężczyzn

fot. archiwum

Przegrany 0:3 sobotni mecz z Błękitnymi Ropczyce był ostatnim spotkaniem krakowskiej Wandy w rozgrywkach II ligi mężczyzn. Zespół, który jeszcze nie tak dawno walczył na zapleczu ekstraklasy, został wycofany z rozgrywek i będzie relegowany klasę niżej.

Wanda Kraków przystępowała do rozgrywek II ligi jako spadkowicz z wyższej klasy rozgrywkowej. Od początku borykała się z wieloma kłopotami, w tym również finansowymi, bowiem po spadku z I ligi wielu sponsorów wycofało się z finansowania drużyny. Trener Grzegorz Silczuk od dłuższego czasu nie ukrywał, że jeśli do końca roku nie znajdzie nowych sponsorów, to Wandę może czekać wycofanie z rozgrywek.

Krakowianie w I rundzie fazy zasadniczej wygrali trzy mecze, przegrali pięć i zajmują przedostatnie miejsce w tabeli grupy 4, mając na koncie 8 punktów. Jak się okazuje, sobotni mecz z Błękitnymi Ropczyce, przegrany przez Wandę 0:3, był ostatnim dla krakowian w tym sezonie. Klub poinformował dziś PZPS o wycofaniu drużyny z rozgrywek II ligi. – W krótkim okresie awansowaliśmy z IV do II ligi, potem w ciągu dwóch lat udało nam się awansować również do I ligi. Wydawało nam się, że wówczas już mamy taki produkt marketingowy, który przyciągnie inwestorów. Faktycznie byli sponsorzy, ale nie było ich tylu, żeby się udało zbudować zespół na utrzymanie w tej klasie rozgrywkowej. Walczyliśmy w poprzednim sezonie, by wytrwać do końca – mówi dyrektor klubu i trener Grzegorz Silczuk. – Postanowiliśmy zacząć więc znów od II ligi, okazało się jednak, że sponsorzy są bardzo niecierpliwi i chcieliby, byśmy grali najlepiej w PlusLidze. Cień szansy był jeszcze przed sezonem, ale przegraliśmy losowanie i w I lidze znalazł się inny zespół – dodaje.

Po dobrym początku wydawało nam się, że jeszcze jest szansa na znalezienie finansowania drużyny, niestety, nie udało się. Ja jako dyrektor klubu nie mogę pozwolić, by sekcja finansowa dalej generowała długi – twierdzi Silczuk. – Troszkę się zawiodłem też na postawie zawodników, może gdyby lepiej grali, to i sytuacja byłaby inna. Wyniki sportowe przelały już czarę goryczy. Na dzień dzisiejszy więc siatkówki nie będzie w Wandzie Kraków.Decyzja ta oznacza, że zaplanowany na kolejną sobotę mecz z SMS PZPS Spała ani żaden kolejny z udziałem Wandy już się nie odbędzie. Zgodnie z Przepisami Sportowo-Organizacyjnymi PZPS Wydział Rozgrywek powinien na najbliższym swoim posiedzeniu anulować wszystkie punkty zdobyte przez Wandę w I rundzie i zachować punkty zdobyte przez ligowych rywali w meczach z krakowianami. Wanda automatycznie zajmie ostatnie miejsce w lidze i zostanie relegowana do rozgrywek wojewódzkich. Zawodnicy Wandy mają czas do końca roku na ewentualną zmianę barw klubowych.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved