Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Skandal w Sofii, walkower dla Olympiakosu

Skandal w Sofii, walkower dla Olympiakosu

fot. archiwum

Burdy niczym ze stadionu piłkarskiego miały miejsce w Sofii podczas rewanżowego spotkania Challenge Cup z Olympiakosem Pireus. Pojedynek został przerwany, a drużyna Lewskiego najprawdopodobniej zostanie ukarana nie tylko karą finansową...

Już od samego początku były problemy z miejscowymi kibicami, którzy jeszcze przed meczem wszczynali awantury, zaczepiali ludzi przed, jak i w hali. Po drugiej odsłonie chuligani zabrali przyjezdnym fanom z Pireusu flagę i spalili ją. W hali odpalono również race i petardy. Spotkanie rozgrywek Challenge Cup zostało przerwane w trzeciej partii przy stanie 8:9, gdy na boisko w stronę zawodników zaczęły lecieć różnorakie przedmioty, w tym nawet siedzenia z trybun. Bezpieczeństwo drużyn, arbitrów, a także organizatorów w sofijskiej hali było zagrożone, stąd decyzja o przerwaniu pojedynku.

Zajścia, jakie miały miejsce, najprawdopodobniej zakończą się walkowerem dla drużyny Olympiakosu, która triumfowała 3:1 w pierwszym spotkaniu w Grecji. W rewanżu do jego przerwania był wynik 1:1. Przedstawicie klubu z Bułgarii już zapowiadają, że będą odwoływać się od decyzji i będą chcieli rozegrać niedokończone starcie. Oprócz tego na Lewskiego Sofia nałożona zostanie z pewnością kara finansowa, która wyniesie minimum 10 tysięcy euro. Bułgarskiej drużynie grozi również usunięcie z wszelkich rozgrywek w europejskich pucharach na co najmniej jeden rok.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved