Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Mariusz Soja: Drużyna musi się zebrać i obudzić

Mariusz Soja: Drużyna musi się zebrać i obudzić

fot. archiwum

- Musimy trzymać się miejsca w pierwszej ósemce, choć to nie będzie takie łatwe. Na początku rundy rewanżowej czekają nas bardzo trudne mecze. Drużyna musi zapomnieć o problemach - mówi trener Budowlanych Toruń, Mariusz Soja.

W minioną sobotę toruńska ekipa Budowlanych zmierzyła się na wyjeździe z Piecobiogazem Murowana Goślina, zespołem, w opinii wielu, nie przewyższającym poziomem toruńskich siatkarek. Na parkiecie różnica była jednak spora. – Momentami brakowało zaangażowania, lecz wydaje się, że głównym powodem tej porażki były nasze kłopoty zdrowotne – mówi Mariusz Soja, szkoleniowiec Budowlanych. – Po tygodniu roztrenowania do gry wróciła Ewelina Toborek, Gosia Kolanowska zmaga się z rwą kulszową, do pełni zdrowia wciąż brakuje Asi Sobczak i Katarzynie Ostrowskiej, która zagrała na pozycji libero, gdyż wciąż boli ją bark.

Z innymi problemami zmagają się wciąż Justyna Łunkiewicz i Monika Kutyła. Biorąc pod uwagę te fakty, ponad połowa siatkarek pierwszoligowego beniaminka skarży się na problemy. Musi mieć to odzwierciedlenie w osiąganych wynikach.

Przegranym 0:3 spotkaniem w Murowanej Goślinie Budowlane zakończyły pierwszą rundę zmagań. – Początek sezonu mieliśmy bardzo dobry, lecz później trapiły nas wspomniane już problemy – dodaje Mariusz Soja. – Słabsze wyniki zaczęliśmy osiągać w momencie, gdy na treningach zabrakło Aśki Sobczak. Wówczas mieliśmy kłopoty z ustawieniem szóstek i z odpowiednim treningiem. Całe szczęście, że wygraliśmy na początku z tuzami tej ligi, bo w innym przypadku nasza pozycja nie wyglądała tak, jak teraz.autor: Dariusz Łopatka – więcej w Nowościach

źródło: Nowości

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved