Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Hooker i Richards Hildebrand wyróżnione w USA

Hooker i Richards Hildebrand wyróżnione w USA

fot. archiwum

Żeńska reprezentacja Stanów Zjednoczonych sięgnęła w tym roku po wicemistrzostwo olimpijskie. Najlepszą halową siatkarką USA wybrano Destinee Hooker, a zawodniczką, która zrobiła największe postępy w hali - Kristin Richards Hildebrand.

Amerykanki to tegoroczne wicemistrzynie olimpijskie. Destinee Hooker została najlepszą atakującą oraz była druga w klasyfikacji na najlepiej punktującą igrzysk olimpijskich. Na swoim koncie zgromadziła 161 punktów, co dało średnio 5,96 punktu na set w 27 setach. Najwięcej oczek – 25 – Hooker zdobyła w pojedynku fazy grupowej z reprezentacją Brazylii oraz 24 punkty w starciu z Chinkami. Taki sam rezultat osiągnęła w pojedynku półfinałowym przeciwko Korei Południowej. Zajęła również czwarte miejsce w klasyfikacji na najlepszą blokującą londyńskiego turnieju. Gwiazda ekipy USA zagrała także w sześciu meczach World Grand Prix, które po raz kolejny padło łupem podopiecznych Hugha Mc Cutheona. Jej dobra gra sprawiła, że została wybrana najlepszą siatkarką Stanów Zjednoczonych w 2012 roku.

Wszystko zawdzięczam całej drużynie i sztabowi szkoleniowemu. Nie mogłabym się tak dobrze zaprezentować bez nich. Pracowaliśmy bardzo ciężko przez ostatnie cztery lata. To był zaszczyt przebywać na boisku z jednymi z najlepszych siatkarek świata i trenować z kilkoma z najlepszych trenerów w kraju i na świecie. Jeszcze raz dziękuję za nagrodę i możliwość reprezentowania Stanów Zjednoczonych – powiedziała Destinee Hooker.

Trudno wyróżnić jedną osobę w zespole, który miał tak wiele wyrównanych zawodniczek. Jednak czuliśmy, że gra Destinee w 2012 roku jest warta tej nagrody. Ona konsekwentnie pracowała i poprawiała wszystkie elementy siatkarskiego rzemiosła, aby stać się wszechstronną zawodniczką. Jest jedną z najlepszych atakujących na świecie. A gdy doda się do tego jej zdolność do konkurowania, może całkowicie zdominować przeciwnika – dodał szkoleniowiec Amerykanek, Hugh Mc Cutheon.Hooker nie wzięła udziału w trzecim turnieju grupowym World Grand Prix oraz w 
końcowej fazie tych prestiżowych rozgrywek. Zastąpiła ją Kristin Richards Hildebrand. Zawodniczka ta została uznana najbardziej wartościową siatkarką mistrzostw panamerykańskich, w których Amerykanki sięgnęły po złoty medal po raz pierwszy od 2003 roku. Turniej ten zakończyła jako najlepiej punktująca zawodniczka, zdobywając we wszystkich meczach 128 oczek.

Takie wyróżnienie jest dla mnie bardzo ważne, ale otrzymanie go w tym roku jest jeszcze cenniejsze. Po stracie mojej mamy, która umarła na raka, nie wiedziałam czy w ogóle będę w stanie powrócić do gry w siatkówkę. Zdecydowałam się na to z kilku powodów, wśród których jednym z ważniejszych był taki, że moje koleżanki z zespołu stały się moją rodziną, a ja miałam możliwość konkurowania obok nich na najwyższym poziomie, a takiej okazji nie mogłam przepuścić. Dziewczyny wraz z całym sztabem trenerskim bardzo mnie wspierali i pomogli mi przejść przez wszystkie trudne chwile, co pozwoliło mi swobodnie grać – stwierdziła Kristin Richards Hildebrand.

 

źródło: FIVB

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved