Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Stacy Sykora kończy sportową karierę

Stacy Sykora kończy sportową karierę

fot. archiwum

Srebrna medalistka igrzysk olimpijskich w Pekinie, Stacy Sykora, po walce o powrót do gry na wysokim poziomie zdecydowała się zakończyć sportową karierę. - To nie jest decyzja, która mnie uszczęśliwia, ale nie mam innego wyjścia - przyznała doświadczona libero.

W kwietniu 2011 roku Stacy Sykora jechała autokarem ze swoim ówczesnym klubem – brazylijskim Volei Futuro, na półfinałowy mecz brazylijskiej Superligi. Podróż nie okazała się dla siatkarek Volei szczęśliwa, ponieważ doszło do wypadku, w którym większości pasażerów nie stało się nic poważnego. Najbardziej poszkodowanymi osobami była właśnie Sykora oraz Lucas Rodrigues – jeden z klubowych działaczy. Libero reprezentacji USA doznała uszkodzenia mózgu, przebywała w śpiączce, a po wybudzeniu musiała się uczyć nawet chodzenia. Silna wola i chęć powrotu do zawodowego sportu wygrała i Stacy Sykora wróciła do pełni sprawności ruchowej, jednakże pojawiły się inne komplikacje. W wypadku poważnie ucierpiał wzrok Amerykanki i to właśnie z tego powodu Sykora musiała zakończyć swoją karierę.

Chcę, by kibice pamiętali mnie taką, jaką była w 2010 roku, gdy odbierałam nagrodę dla najlepszej libero mistrzostw świata – rozpoczęła pożegnanie Sykora. – Wypadek w Brazylii zmienił moje życie. Nie mogę już być najlepsza i dawać z siebie wszystkiego. Nie mogę grać w siatkówkę, ponieważ nie widzę dobrze. To nie jest decyzja, która mnie uszczęśliwia, ale nie mam innego wyjścia – zakończyła.

W tym sezonie Sykora broniła barw włoskiego Chateau D’Ax Urbino. W zespole, który w tym sezonie nie najlepiej spisuje się w rozgrywkach Serie A kobiet, Stacy Sykora nie miała zbyt wielu okazji na zaprezentowanie swoich umiejętności. – Takie jest życie. Wypadek całkowicie je zmienił, bo byłam na szczycie mojej kariery. Nauczyło mnie to, że muszę żyć na pełnych obrotach każdego dnia, bo nie wiem co przyniesie jutro. Dziękuję działaczom Urbino za to, że dali mi szansę. Dziękuję również dziewczynom, z którymi trenowałam. Będę pamiętała was do końca życia, bo daliście mi siłę do walki – podziękowała Stacy Sykora.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved