Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV: Pewne zwycięstwo BKS Aluprofu Bielsko-Biała

Puchar CEV: Pewne zwycięstwo BKS Aluprofu Bielsko-Biała

W rewanżowym meczu 1/4 Pucharu CEV drużyna prowadzona przez Wiesława Popika ponownie pokonała francuską ekipę Beziers Volley. Tym razem bielszczanki wygrały zdecydowanie, bez straty seta, awansując tym samym do kolejnej rundy rozgrywek.

W dalekim Beziers bielszczanki zrobiły drugi krok w kierunku największego sukcesu bialskiego klubu w Pucharze CEV. Rewanż 1/4 Pucharu CEV miał być ciężką przeprawą. Pięciosetowy niedzielny bój w Bydgoszczy, długa podróż do Beziers i mecz na trudnym terenie miały utrudnić bielszczankom awans. Nic z tego. Podopieczne trenera Wiesława Popika stanęły na wysokości zadania i dość spokojnie wygrały 3:0, oddając rywalkom 54 punkty. Cały mecz trwał godzinę i 18 minut, a po tym czasie BKS Aluprof mógł cieszyć się z awansu do kolejnej rundy Pucharu CEV.

W pierwszym secie bielszczanki już od początku rozpoczęły budowanie swojej przewagi i szło im to bardzo dobrze. W efekcie siatkarki BKS-u wygrały 25:15. W drugiej partii Aluprof budowanie przewagi rozpoczął od pierwszej przerwy technicznej, na której prowadził 8:7. Na drugim regulaminowym czasie podopieczne Wiesława Popika wygrywały już 16:9 i śmiało zmierzały po zwycięstwo w drugiej odsłonie tego meczu. Ostatecznie w drugim secie triumfowały do 19.

Trzecia partia była najbardziej wyrównana. Zawodniczki z Bielska-Białej zaczęły osiągać przewagę dopiero po drugiej przerwie technicznej. Z wyniku 16:14 zrobiło się 23:17, a chwilę później drużyna Aluprofu zakończyła mecz, wygrywając 25:20 i całe spotkanie 3:0.

Beziers VB – BKS Aluprof Bielsko-Biała 0:3
(15:25, 19:25, 20:25)

Beziers: Aranda Munoz (4), Guerra Franco (4), Soullard (9), Schleck (12), Da Silva (4), Deesing (3), Rochelle (libero) oraz Correa Esteban i Zdović (1),
BKS: Cella (10), Wojtowicz G. (9), Horka (10), Sieczka (7), Bergrova (11), Wołosz (3), Sawicka (libero) oraz Czypiruk i Szymańska