Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Zmarł Włodzimierz Winkler, założyciel Jokera Piła

Zmarł Włodzimierz Winkler, założyciel Jokera Piła

fot. archiwum

Niedziela zapisała się jako smutny dzień dla męskiej siatkówki w Pile i młodzieżowej siatkówki w Wielkopolsce - zmarł Włodzimierz Winkler, wieloletni sędzia piłki siatkowej w Wielkopolsce, radny powiatowy, założyciel i wiceprezes klubu Joker Piła.

Włodzimierz Winkler pełnił również funkcję wiceprezesa ds. szkoleniowych Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej. To ogromna strata dla pilskiego i wielkopolskiego sportu,  także dla całego środowiska polskiej siatkówki.

Włodzimierz Winkler był pasjonatem siatkówki, a kilkanaście ostatnich lat poświęcił wyszukiwaniu siatkarskich talentów i szkoleniu młodzieży. O siatkówce potrafił opowiadać z pasją godzinami. Dla młodych siatkarzy, dla zapewnienia im dobrego życia, a czasem dla ratowania ich z opałów, w jakie czasem wpadają młodzi ludzie, był w stanie poświęcić ostatnie pieniądze.

Najważniejszym jego siatkarskim „dzieckiem” był Joker Piła. Miał dar wyszukiwania młodych siatkarskich talentów. To na nich chciał budować pilski klub. Włodzimierz Winkler w latach 2006 – 2010 był radnym miejskim, a od 2010 – radnym powiatowym. Miał 64 lata. Rodzinie składamy wyrazy głębokiego współczucia.źródło: wzps.poznan.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved