Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > W przyszłym roku bez World Touru w Mysłowicach

W przyszłym roku bez World Touru w Mysłowicach

fot. archiwum

Z powodu braku funduszy na organizację turnieju Mysłowice nie znajdą się w przyszłorocznym kalendarzu zawodów FIVB Beach Volleyball Swatch World Tour. Organizatorzy starają się jednak, by siatkówka plażowa zagościła na Śląsku.

Turnieje World Tour to dla Mysłowic i regionu od wielu lat duża okazja do promocji, jednak by zorganizować światowe zawody, potrzebne są duże nakłady finansowe. W tym roku organizatorzy turnieju nie są w stanie udźwignąć kosztów organizacyjnych, a w dobie kryzysu, gdy każdy oszczędza, trudno jest o uzyskanie wsparcia od sponsorów. – Nie mamy funduszy na organizację turnieju. Miasto nie jest w stanie samemu pociągnąć finansowo całego przedsięwzięcia. Nie mamy sponsorów, którzy mogliby wesprzeć budżet – mówi Sławomir Pawlak.

W tym roku wzrok plażowej Polski zwrócony jest w stronę Starych Jabłonek, gdzie odbędą się mistrzostwa świata i m.in. Polski Związek Piłki Siatkowej ewentualne środki pieniężne kieruje właśnie w tamtą stronę. Dodatkowo w ubiegłym roku organizatorzy mysłowickiego turnieju mogli liczyć na wsparcie chociażby Urzędu Marszałkowskiego, jednak obecnie wszyscy liczą każdy grosz i nikt nie kwapi się, by wspierać sport.

To jednak nie wyklucza rozegrania turnieju siatkówki plażowej o randze międzynarodowej. Mysłowice starają się bowiem o organizację mistrzostw świata do lat 23. – Jest to nowy twór i takie zawody odbyłyby się pierwszy raz. Wszystko jak na razie jest do potwierdzenia. Z organizacją tej imprezy byłoby dużo łatwiej gdyż światowa federacja partycypuje również w kosztach i przy takim wsparciu byśmy mogli spokojnie zorganizować imprezę o randze mistrzowskiej – dodaje Sławomir Pawlak. Wstępny termin młodzieżowych mistrzostw podany jest na 10-14 czerwca 2013 roku. Wszystko rozstrzygnie się jednak na przełomie lutego i marca.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved