Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Katarzyna Jaszewska: Problemy nas nie omijają, ale ja ciągle wierzę…

Katarzyna Jaszewska: Problemy nas nie omijają, ale ja ciągle wierzę…

fot. archiwum

Katarzyna Jaszewska z powodu poważnej kontuzji pleców nie zagra do końca roku. Trudno powiedzieć, czy na boisku jeszcze się w tym sezonie w ogóle pojawi. - Czekam na wyniki rezonansu, konsultuję się z lekarzami. Na razie nic nie wiadomo - mówi siatkarka.

Jak się pani czuje, plecy wciąż bolą?

Katarzyna Jaszewska:Czuję się bardzo średnio. Wprawdzie jest już nieco lepiej, bo nie grałam w ostatnich meczach, więc te obciążenia się zmniejszyły, ale ciągle walczę z bólem.

Wiadomo już, jak długa będzie przerwa?Jeszcze nie. Czekam na wyniki rezonansu, konsultuję się z lekarzami. Na razie nic nie wiadomo. Tak naprawdę teraz nawet nie myślę o tym, kiedy mogłabym wrócić do gry. Skupiam się przede wszystkim na tym, żeby ból minął. Najpierw musi mnie przestać boleć, wtedy okaże się, co dalej. Zwłaszcza że każdy organizm regeneruje się inaczej. Lepiej nie spekulować o terminach.

Podobno osoby, które na co dzień zawodowo nie zajmują się sportem, przy takim bólu miałyby problemy nawet z chodzeniem.

No tak, sportowcy mają chyba zawyżony próg bólu niż inni. Profesor, który mi to zasugerował, dodał, że możliwe jest też to, że w czasie meczów, kiedy poziom adrenaliny jest wysoki i wydziela się dużo endorfin, działa ona jak środek uśmierzający ból.

Dla klubu i całej drużyny brak pani w składzie to spory kłopot. Trener Błaszczyk ma na pewno duży ból głowy, w końcu w poprzednich sezonach to pani była liderką drużyny.

W całej sytuacji klub stara mi się pomóc, jak tylko może. Obecnie, biorąc pod uwagę mój stan, mogłabym drużynie tylko zaszkodzić. Ale nie sądzę, żeby moja absencja znacząco osłabiła zespół. W poprzednim sezonie faktycznie może by tak było, ale w tym roku mamy mocny i wyrównany skład z doświadczonymi zawodniczkami.

Kiedy wydaje się, że w Impelu gorzej już być nie może, przytrafia się taka kontuzja.

To prawda, problemy nas nie omijają, ale ja ciągle wierzę, że jesteśmy w stanie zrealizować przedsezonowe założenia.

Więcej w serwisie wroclaw.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved