Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Justyna Raczyńska: To jest dopiero początek

Justyna Raczyńska: To jest dopiero początek

fot. Tomasz Tadrała

- Wiedziałam, że będzie trudno, ale taki jest sport i trzeba walczyć do samego końca - mówi o zakończonej pierwszej rundzie fazy zasadniczej skrzydłowa Chemika Police, Justyna Raczyńska. Ona i jej zespół w ostatnim meczu wręcz rozgromili Spartę Warszawa.

Można powiedzieć, że poszło w sobotę lekko, łatwo i przyjemnie…

Justyna Raczyńska:Zgadza się. Mogłyśmy tutaj przy okazji poćwiczyć każdy element siatkarskiego rzemiosła. Przede wszystkim jednak cieszę się, że mogłyśmy zagrać dzisiaj całym zespołem, każda weszła na boisko. Mogłyśmy wykorzystać grę kombinacyjną, grałyśmy też nieźle zagrywką i to zaprocentowało, ponieważ odrzuciłyśmy rywalki od siatki i grały tylko lewym skrzydłem.

Myślisz, że wpływ na to, iż dopiero w trzecim secie Sparta przekroczyła granicę dziesięciu punktów, miał fakt zmian dokonanych przez trenera?Nie wiem. Wydaje mi się, że popełniałyśmy więcej błędów niż w poprzednich setach i to zaważyło na tym, że dziewczyny uzbierały więcej punktów niż we wcześniejszych partiach.

Za wami już koniec pierwszej rundy fazy zasadniczej. Spodziewałaś się, że będzie aż tak ciężko?

Spodziewałam się. Widać było, że zespoły się powzmacniały. Niektóre zmieniły się całkowicie, a niektóre tylko kilkoma zawodniczkami uzupełniły swoje składy. Wiedziałam, że będzie trudno, ale taki jest sport i trzeba walczyć do samego końca.

Przed wami kolejna runda i można powiedzieć, że tak naprawdę teraz dopiero wszystko się zaczyna i jeszcze nic zostało przegrane, jeżeli chodzi o awans.

Zgadza się. To jest, wydaje mi się, dopiero początek. Pierwsza runda to było takie zapoznanie się, teraz jest druga i wydaje mi się, że będzie dobrze. Czas pokaże.

Pochwały należą się także tobie osobiście, bo ten początek był w twoim wykonaniu naprawdę dobry, przebiłaś się do wyjściowego składu.

Dziękuję bardzo. To jest tak naprawdę zasługa treningów i ciężkiej pracy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved