Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > M. Wiktorowicz: Druga runda pokaże prawdziwe oblicze tego zespołu

M. Wiktorowicz: Druga runda pokaże prawdziwe oblicze tego zespołu

fot. Tomasz Tadrała

- Mieliśmy założenie, żeby wygrać za trzy punkty, w trzech setach - i tak też zrobiliśmy (...) Mieliśmy też pograć zagrywką - i to nam się udało - mówił po zwycięskim meczu ze Spartą Warszawa trener Chemika Police, Mariusz Wiktorowicz

Ze Spartą Warszawa poszło lekko, łatwo i przyjemnie. Można powiedzieć, że taki mecz był doskonałą okazją do poprawienia nastrojów po porażce w Pucharze Polski.

Mariusz Wiktorowicz: – Tak. Bardzo dobrze, że to spotkanie było tak szybko, bo Puchar Polski był w środę, teraz mecz u siebie. Zespół Sparty jest bardzo młody, ma swoje cele w rozgrywkach juniorskich, ale dziewczyny tutaj w I lidze nabierają doświadczenia. Widać było, że są spięte, zdenerwowane. My mieliśmy założenie, żeby wygrać za trzy punkty, w trzech setach – i tak też zrobiliśmy. Założyliśmy też, aby wszystkie dziewczyny pograły i od trzeciego seta zrobiliśmy zmiany. Mieliśmy też pograć zagrywką – i to nam się udało. Zagraliśmy też trochę ciekawych akcji na siatce, które wprowadzamy na treningach i coraz częściej także na meczach.Zakończyliśmy pierwszą rundę, jesteśmy na drugim miejscu. Jeszcze za tydzień mamy pierwsze spotkanie rundy rewanżowej z zespołem z Torunia, a potem będzie trzytygodniowa przerwa. Cieszę się też z faktu, że wreszcie mamy trzy środkowe, bo do tej pory były dwie, które miały bardzo trudny okres w trenowaniu, graniu, bez możliwości żadnej rotacji, a była taka potrzeba, by choć na chwilę dać tym dziewczynom odpocząć, ale poradziły sobie bardzo dobrze. Dziękuję zarządowi, że (dzięki przybyciu Vesny Jovanović – przyp. red.) mamy teraz komfort na tej pozycji. Doszła też do nas doświadczona rozgrywająca, Agnieszka Rabka, która pomału wchodzi do zespołu i razem z Lucie Muhlsteinovą będą się fajnie uzupełniały. Teraz jest to już naprawdę kompletny skład. Nie gramy już w Pucharze Polski, bardzo żałujemy, ale nie będziemy zwieszać głów na dół. Przed nami druga runda fazy zasadniczej i wierzę, że będzie ona w naszym wykonaniu lepsza. Poznaliśmy całą I ligę, dziewczyny przychodząc tutaj, nie wiedziały czego się spodziewać, a teraz mamy dużą bazę informacji. Jest dwunastka zawodniczek i myślę, że w niedługim czasie dołączy do nas jeszcze Dominika Sobolska. Jest bardzo dobra atmosfera i po Nowym Roku będziemy już działać tak, aby jak najlepiej wypaść w rundzie rewanżowej i przygotować się maksymalnie do play-off, najważniejszej części sezonu. Naszym podstawowym celem jest awans do ORLEN Ligi i zrobimy wszystko, aby go uzyskać.

Właśnie. Tak naprawdę to, co najważniejsze, dopiero się zaczyna…

– Dokładnie. Wiemy, czego się spodziewać po przeciwnikach. Przegraliśmy trzy spotkania w lidze, każdy mecz miał swoją historię. Ja nie lubię patrzeć do tyłu, nic już się teraz nie zmieni, nie ma co rozpamiętywać porażek. Teraz przed nami jest przyszłość. Możemy dużo zrobić, trzeba cały czas pracować, bo wyniki, które mają przyjść na koniec sezonu, nie wezmą się bez pracy, bez trenowania, dalszej budowy tego nowego zespołu. Mamy doświadczone zawodniczki i myślę, że druga runda pokaże prawdziwe oblicze tego zespołu.

Na koniec poproszę jeszcze o pańską ocenę poziomu I ligi w tym sezonie.

– Poziom jest bardzo wysoki i o tym już się nie raz przekonaliśmy. Jest dużo zespołów naprawdę bardzo fajnie walczących, grających odważnie w zagrywce. W ORLEN Lidze nie ma aż tylu zawodniczek zagrywających z wyskoku. Tutaj, w tej lidze są przynajmniej dwie zawodniczki w zespole, które ten element wykonują dobrze i mocno. Bardzo fajnie też dziewczyny walczą w obronie, podbijają dużo piłek, głównie z racji tego, że są niższe. My mamy wysokie zawodniczki, chcemy grać dobrą zagrywką, którą cały czas dopracowujemy i jest ona coraz lepsza. Mamy także przewagę na siatce, czy to w bloku, czy w ataku – i to wszystko pracuje na naszą korzyść.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved