Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Krzysztof Wierzbowski: To był bardzo dziwny mecz

Krzysztof Wierzbowski: To był bardzo dziwny mecz

Obraz gry jak w kalejdoskopie mogli wczoraj zobaczyć sympatycy siatkówki zebrani w jastrzębskiej hali przy al. Jana Pawła II. - Tak naprawdę ani kibice, ani my nie wiedzieliśmy, czego możemy się spodziewać w każdym kolejnym secie - mówił Krzysztof Wierzbowski.

Po trzech setach meczu to wy prowadziliście 2:1, będąc bliżej wygranej. W decydującym secie także prowadziliście rywalizację „na styku”. Można więc mówić o niewykorzystanej szansie w Jastrzębiu Zdroju?

Krzysztof Wierzbowski:Tak, jednak mimo wszystko będziemy się cieszyć z tego meczu. Mieliśmy tutaj problemy zdrowotne, Grzesiek Szymański w trakcie meczu wypadł nam ze składu, a Paweł (Adamajtis – przyp. red.), który go zastąpił, nie miał swojego dnia i w zasadzie musieliśmy kombinować. Gra na tej jednej pozycji trochę nam zaburzyła całą koncepcji gry, ale w ogólnym rozrachunku będziemy się cieszyć z tego meczu, bo zdobyliśmy punkt. Dodatkowo w dwumeczu z Jastrzębskim Węglem wyszliśmy na dwa punkty z przodu, co na pewno jest pozytywnym aspektem dla naszej drużyny.

Samo spotkanie miało dość specyficzny przebieg, kolejne sety były wygrywane zdecydowanie przez jedną lub drugą drużynę. W męskiej siatkówce to jednak rzadkość…?

Trzeba przyznać, że to był bardzo dziwny mecz. Tak naprawdę ani kibice, ani my nie wiedzieliśmy, czego możemy się spodziewać w każdym kolejny secie. Po trzeciej partii mobilizowaliśmy się, ale nagle wyszliśmy na boisko i już na początku kolejnego seta przegrywaliśmy 1:8. Trudno powiedzieć z czego to wynikało, cieszy, że chociaż tym tie-breakiem odpłaciliśmy się jakoś kibicom. Bo sam mecz nie był chyba szczególnie dobry, nie było zaciętej walki, a to jednak najbardziej emocjonuje. Musimy wyciągnąć wnioski, bo po wygranych setach przegrywaliśmy dość gładko i ta gra nie wygląda tak, jak powinna. Ale powtórzę jeszcze, że cieszymy się nawet z tego jednego punktu.

Który z elementów siatkarskiego rzemiosła był waszym najpewniejszym punktem w spotkaniu, a co wymaga jeszcze poprawy?

– Na pewno nasza zagrywka nie wyglądała tak, jak powinna, chociaż drużyna z Jastrzębia Zdroju musiała grać sporo piłek dogrywanych gdzieś z pola, na „high ballu”. Popełniliśmy dużo błędów, około dwudziestu w polu serwisowym, a to jest zdecydowanie za dużo, aby uznać, że tym razem zagrywka była dobrym elementem w naszym wykonaniu. Wydaje mi się, że w ataku i bloku graliśmy całkiem nieźle, bo na przestrzeni całego meczu chyba te elementy „trzymały nas przy życiu”.

Mimo porażki, przy potknięciach zespołów z górnej części ligowej tabeli, zmniejszacie dystans do czołowej piątki. Na tym etapie zmagań koncentrujecie się już na zestawieniach i klasyfikacjach?

– Koncentrujemy się przede wszystkim na każdym meczu. Na pewno będziemy chcieli zachować przynajmniej to szóste miejsce przed fazą play-off. Przed nami jeszcze sporo spotkań. Teraz jeszcze mecz z Delectą Bydgoszcz, ale później przed nami teoretycznie łatwiejsze mecze, które chcemy wygrywać i tam „urywać” punkty. Jednak do tego daleka droga, nikt nikogo jeszcze w tym momencie nie skreśla, bo wciąż zespoły z górnej części tabeli są na styku, więc do końca będzie jeszcze walka.

Jeszcze w grudniu przed wami mecze Pucharu Polski, do rozgrywek dołączycie co prawda na etapie ćwierćfinałów, jednak zwiększone natężenie spotkań może być odczuwalne?

Te mecze są zaplanowane w takich terminach, że raczej nie będzie aż tak dużego natężenia, gramy w wolnych terminach i tak naprawdę te mecze mogą nam tylko pomóc. Jesteśmy drużyną, która nagle może zagrać bardzo dobre spotkanie i nawet awansować. Cieszymy się, że nie musimy grać wcześniejszych spotkań, chociaż trener chciał grać. Mówił to z uśmiechem na ustach, jednak chciał przetestować zawodników, którzy na co dzień mają mniej okazji, aby się zaprezentować. Samo losowanie trafiliśmy dość dobrze, bo z zespołami, na które trafimy, nawiązywaliśmy wcześniej walkę.