Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kolejne zmiany personalne w Treflu

Kolejne zmiany personalne w Treflu

fot. archiwum

W klubach spod szyldu Trefla dokonuje się ostatnio wielu roszad. Ze stanowiskiem pożegnał się Jerzy Matlak oraz wiceprezes siatkarzy Adam Okuniewski. Natomiast w Atomie Treflu powołano 2 wiceprezesów: Bolesława Formelę i Romana Szczepana Knitera.

W piątek tematem numer jeden było odsunięcie od drużyny mistrzyń Polski Jerzego Matlaka. Jednak ostatnie dni przyniosły wiele zmian także znacznie wyżej, bo we władzach klubów Trefla, a co więcej, wszystko wskazuje na to, że ten proces nie został zakończony. Co ciekawe, ze spółek nie wysłano żadnych oficjalnych informacji o tych roszadach, poza tą pierwszą, która dokonała się pod koniec października. Wówczas w Lotosie Treflu, a zatem klubie prowadzącym siatkarzy, nowym prezesem został Piotr Należyty. Natomiast na funkcję wiceprezesów przesunięto: Kazimierza Wierzbickiego, współwłaściciela klubu, który w zarządzie odpowiada za relacje z kluczowymi partnerami biznesowymi i społecznymi spółki, oraz Adama Okuniewskiego, w którego gestii pozostawał nadzór nad pionem sportowym. Teraz odwołany został ten ostatni. – Nie znam powodów decyzji. Natomiast w funkcjonowaniu drużyny nie powinno nic się zmienić. Do Kędzierzyna pojechała w dotychczasowym składzie. Oczywiście oczekujemy od siatkarzy lepszych wyników – mówił odwołany wiceprezes Lotosu Trefla. W sobotę o godzinie 17:00 gdańscy siatkarze zagrają na wyjeździe z liderem PlusLigi – ZAKSĄ.

Ta decyzja jest tym większym zaskoczeniem, gdyż Okuniewski współtworzył wszystkie trzy Trefle od maja 2009 roku. Początkowo był prezesem obu siatkarskich klubów oraz wiceprezesem koszykarskiego. Tę ostatnią funkcję pełni zresztą nadal. Jest również członkiem zarządu Stowarzyszenia Trefl Pomorze. Tu zdaje się przejmować coraz większą rolę w bieżącym funkcjonowaniu klubów, choć początkowo miało działać głównie na rzecz pozyskiwania sponsorów i wspierania spółek pod względem marketingowym.

Ponadto władze sopockiego klubu zostały rozszerzone o dwie nowe osoby. W randze wiceprezesów do zarządu weszli: Roman Szczepan Kniter, który związany jest z firmą Trefl od 1997 roku, a obecnie sprawuje w niej funkcję wiceprezesa, oraz Bolesław Formela, wiceprezes gdańskiego Secespolu, a w przeszłości szef GPEC.*Więcej na trójmiasto.pl

źródło: trojmiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved