Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Kinga Bąk: Dwa pierwsze sety to było fajne widowisko

Kinga Bąk: Dwa pierwsze sety to było fajne widowisko

Legionowianki wciąż nie mogą ustabilizować swojej gry. Teraz, po wygranej sprzed tygodnia z Impelem, przyszła porażka z Treflem Sopot. - Postanowiłyśmy tu walczyć - mówiła Kinga Bąk, a Wojciech Lalek stwierdził, że przegrali przez złe przyjęcie.

„Szybko, łatwo i przyjemnie” – patrząc na wynik, tak najkrócej można by podsumować wygraną sopocianek nad legionowiankami. Innego zdania była jednak kapitan Atomu Trefl Sopot, Izabela Bełcik. – Pierwsze dwa sety były dla nas trudne, Siódemka toczyła z nami zaciętą walkę – tłumaczyła rozgrywająca, dodając, iż jej drużyna zbyt często „nadziewała się” na blok rywalek, co skutkowało nerwowością w ich poczynaniach. Zupełnie inaczej było już w trzeciej partii, którą miejscowe wygrały bardzo pewnie, bo do 9. – Trzeci set był pełen luzu w naszym wykonaniu, zagrywką ustawiłyśmy grę. Wszystkie dziewczyny zagrywały bardzo dobrze, oprócz mnie – zakończyła z uśmiechem Bełcik.

Radości z wygranej nie ukrywał też nowy szkoleniowiec sopocianek, Adam Grabowski, lecz nawet pomimo tak wysokiego zwycięstwa, znalazł on mankamenty w grze swoich podopiecznych. – Patrzę na statystyki i widzę, że przegraliśmy blokiem. Za to bardzo dobrze zagraliśmy na zagrywce, fajnie, że utrzymujemy jej jakość – mówił.

Zupełnie inny nastrój panował w szeregach Siódemki Legionovia, gdyż z pewnością siatkarki z Mazowsza miały apetyty na więcej. – Postanowiłyśmy, że będziemy tutaj walczyć. Dwa pierwsze sety zagrałyśmy na wysokim poziomie, myślę, że było to fajne widowisko – mówiła po meczu kapitan Siódemki, Kinga Bąk, dodatkowo nie kryjąc żalu z powodu tego, iż zarówno jej, jak i jej koleżankom, nie udało się utrzymać koncentracji w trzecim secie.

Trener legionowianek, Wojciech Lalek, przede wszystkim gratulował zwycięstwa rywalom. – Nie wiem, co powiedzieć po tym meczu. Walczyliśmy, ale za walkę nie dostaje się punktów – mówił rozgoryczony, doszukując się przyczyn porażki. – Przegraliśmy 0:3, a taki set jak ten trzeci nie powinien się zdarzać w ekstraklasie. Pewne elementy mogą nie istnieć, ale podstawą jest przyjęcie, którego u nas zabrakło.