Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Pewne zwycięstwo MOS-u Wola nad łodzianami

II liga M: Pewne zwycięstwo MOS-u Wola nad łodzianami

fot. archiwum

Trzecią wygraną w sezonie odnieśli siatkarze MOS Wola Warszawa. Tym razem podopieczni Krzysztofa Wójcika dość pewnie, choć w czterech setach, pokonali faworyzowanych zawodników AKS UŁ, którzy plasują się na trzeciej pozycji w ligowej tabeli.

Co prawda spotkanie lepiej, bo od prowadzenia 2:0, rozpoczęli przyjezdni, to jednak wolanie dość szybko doprowadzili do remisu, po czym, dzięki dobrym zagrywkom Przemysława Smolińskiego i atakom skrzydłowych, mieli trzy „oczka” zapasu (5:2). Goście „gonili” wynik, co ułatwiały im nie tylko ich dobre akcje, ale też błędy miejscowych, lecz mocne ataki Adama Sobolewskiego oraz skuteczne bloki Smolińskiego skutecznie uniemożliwiały im objęcie prowadzenia. Sytuację tę próbował odmienić atakujący łodzian, Bartosz Kuron, lecz z czasem i on nie mógł przebić się przez szczelny blok gospodarzy (13:15). Dopiero błędy siatkarzy z Woli oraz skuteczny atak Rafała Szterenela spowodowały, iż obie drużyny miały na swym koncie taką samą liczbę „oczek” – po 19. Podopieczni Krzysztofa Wójcika jeszcze raz odskoczyli rywalom, lecz ci w końcówce partii byli niezwykle zdeterminowani i to oni zachowali więcej zimnej krwi, wygrywając długie akcje i całego seta 25:23.

Podenerwowani takim obrotem spraw siatkarze z hali przy Rogalińskiej kolejną odsłonę pojedynku rozpoczęli z wysokiego C, od prowadzenia 3:1. Z czasem jednakże, po dobrych zagrywkach Smolińskiego i błędach w ataku gości, miejscowi mieli już cztery „oczka” przewagi, a o czas zmuszony był poprosić trener Piotr Jaworowicz. Co prawda jego podopieczni zdobyli punkt po powrocie na parkiet, lecz tuż po tym znów rozpoczęła się dominacja warszawian. Ich znakomite serwisy, ataki czy bloki powodowały, iż nawet dobre zagrania Bartosza Kurona nie były w stanie odmienić losów gry (17:8). W samej końcówce seta gospodarze nie pozwolili już na zbyt wiele swoim przeciwnikom, a ostatnie słowo należało do Piotra Cichockiego, który atakiem blok-aut ustalił wynik seta na 25:12.

Trzecią partię otworzyła wymiana ciosów zawodników stojących po obu stronach siatki. Obie ekipy naprzemiennie popisywały się udanymi zagraniami, nikt nie mógł sobie wypracować przewagi wyższej niż jeden punkt przez niemal cały czas trwania seta, dzięki czemu emocji nie brakowało. Dopiero w końcówce partii łodzianie odskoczyli rywalom na dwa „oczka” (23:21), a gdy mieli piłkę setową, wydawało się, iż wszystko jest już przesądzone. Konrad Pałyga zaatakował jednakże w aut, a Piotr Cichocki doprowadził do remisu po 25. Dwie ostatnie akcje należały do atakującego wolan, Adama Sobolewskiego, który najpierw popisał się pojedynczym blokiem na Pałydze, po czym rozstrzygnął losy seta atakiem ze skrzydła (27:25).Niesieni na fali zwycięstwa podopieczni Krzysztofa Wójcika kontynuowali swą dobrą grę od początku seta numer cztery, nie pozwalając swym rywalom na zbyt wiele (9:4). Sprawy w swoje ręce próbowali jeszcze wziąć Konrad Pałyga oraz Kamil Wójcik, lecz na niewiele się to zdało (8:12), bowiem warszawianie byli bezbłędni, jeśli chodzi o element bloku (15:9). Dodatkowo w poczynania podopiecznych Piotra Jaworowicza wkradało się coraz więcej pomyłek, typu autowe ataki, czy błędy podwójnego odbicia, co było tylko przysłowiową wodą na młyn dla miejscowych. Siatkarze MOS-u nie pozwolili już sobie wydrzeć tego zwycięstwa z rąk, a kropkę nad „i” postawił Adam Sobolewski, przełamując blok rywali (25:16).

MOS Wola Warszawa – AKS UŁ 3:1
(23:25, 25:12, 27:25, 25:16)

Składy zespołów:
MOS: Cichocki, Smoliński, Sobolewski, Urbański, Obermeler, Skwarek, Bujniak (libero) oraz Linka, Monkiewicz, Osiecki i Sęk
AKS: Szternel, Blomberg, Pałyga, Wójcik, Kuron, Sobczak, Lisiecki (libero) oraz Grabarczyk, Siwik i Kosiorek

Zobacz również:
Wyniki 9. kolejki oraz tabela gr. trzeciej II ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved