Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: AZS LSW kończy pierwszą rundę z kompletem zwycięstw

II liga K: AZS LSW kończy pierwszą rundę z kompletem zwycięstw

fot. archiwum

Z kompletem zwycięstw zakończyły pierwszą rundę spotkań II ligi kobiet podopieczne Agaty Szustowicz. W ostatnim przed rewanżami spotkaniu siatkarki AZS-u LSW Warszawa bez straty seta pokonały beniaminka grupy 3, Perłę Złotokłos.

Dla obu zespołów początek spotkania był bardzo nerwowy. Zarówno AZS LSW, jak i Perła popełniały sporo błędów własnych, przez co widowisko przy Gładkiej znacznie traciło na atrakcyjności. Przy stanie 5:5 miejscowe odskoczyły na dwa oczka i Krzysztof Duszczyk po raz pierwszy poprosił o czas (5:7). Krótka rozmowa z zawodniczkami nie przyniosła zamierzonych efektów, bowiem po asie serwisowym Magdaleny Furdal akademiczki z Warszawy prowadziły 11:6. Co prawda, gdy na skrzydle przebiła się Monika Lipińska złotokłosianki zbliżyły się na 10:13, ale po serii błędów przegrywały 11:19. Do końca partii wynik nie uległ zmianie i podopieczne Agaty Szustowicz wygrały 25:19.

Od mocnego uderzenia AZS-u LSW rozpoczęła się druga odsłona meczu. Po serii zagrywek Marty Grzanki przy stanie 0:4 o czas poprosił szkoleniowiec Perły Złotokłos. Niemoc przyjezdnych przełamała dopiero Agata Grygorowicz (1:5), jednak na fali wciąż były gospodynie. W szeregach siatkarek trenera Duszczyka panował chaos, co skrzętnie wykorzystywały akademiczki z Warszawy, odskakując po punktowej zagrywce Magdaleny Tekiel na 19:10. Przy prowadzeniu 22:13 w szeregach stołecznych nastąpiło rozprężenie, a po trzech skutecznych serwisach Ludwiki Duczmal przy stanie 22:17 o czas prosiła Agata Szustowicz. Wynik partii ustaliła Michalina Tokarska, blokiem powstrzymując Grygorowicz (25:18).

Podobnie jak w secie numer dwa, tak i w trzeciej odsłonie meczu podopieczne trener Szustowicz bardzo szybko narzuciły swój styl gry. Po asie serwisowym Sylwii Pilarek AZS LSW prowadził 2:0, a po bloku Emilii Sekutowskiej na Grygorowicz przy w hali przy Gładkiej było 5:1. Zespół ze Złotokłosu tylko pojedynczymi akcjami był w stanie przeciwstawić się rozpędzonym warszawiankom. Przy stanie 24:12 Aneta Gancarczyk punktowym blokiem ustaliła wynik meczu (25:12).AZS LSW Warszawa – Perła Złotokłos 3:0
(25:19, 25:18, 25:12)

Składy zespołów:
AZS LSW: Woźniak, Grzanka, Tekiel, Furdal, Tokarska, Staszewska, Różanka (libero) oraz Ilewicz, Pilarek i Gancarczyk
Perła: Lipińska, Duczmal, Hardiej-Stępień, Leśniewicz, Grygorowicz, Sadlakowska, Jankowska (libero) oraz Dąbrowska, Kłobuchowska, Rękawek i Orłowicz

Zobacz również:
Wyniki 9. kolejki spotkań oraz tabela II ligi kobiet gr. 4

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved