Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: W Sosnowcu lepsze stężyczanki

I liga K: W Sosnowcu lepsze stężyczanki

W premierowej odsłonie pojedynku SMS-u Sosnowiec ze ekipą ze Stężycy, kibice byli świadkami prawdziwego siatkarskiego widowiska. Wygrana na przewagi w tej partii dodała przyjezdnym skrzydeł i w dwóch kolejnych setach były już nie do zatrzymania.

Początek meczu należał do drużyny ze Stężycy, która po kąśliwych serwach Izabeli Hohn objęła prowadzenie 4:1. Z biegiem czasu młode zawodniczki uporządkowały swoją grę i doprowadziły do remisu 7:7, a po serwach Karoliny Szymańskiej objęły prowadzenie 10:7. Po reprymendzie, udzielonej przez Grzegorza Wróbla, jego podopieczne poprawiły przyjęcie i dzięki dobrej grze w obronie wyprowadzały skuteczne kontrataki i miały trzy „oczka” przewagi nad swoimi rywalkami (13:10). Sytuacja w tym secie zmieniała się jak w kalejdoskopie, raz jedna, a raz druga drużyna obejmowała prowadzenie, po czym je traciła. Tak było przy stanie 13:10 dla Wieżycy, przyjezdne po chwili przegrywały 14:15, a po paru błędach własnych SMS-u miały jeden punkt przewagi (19:18). Wówczas to na boisku pojawiły się Michalina Jagodzińska oraz Julita Kurdzik, które wniosły trochę ożywienia w poczynania swojej drużyny i w rezultacie po raz kolejny doszło do remisu 21:21. W końcówce seta pierwszoplanową postacią była Agnieszka Kąkolewska, która kończyła wszystkie piłki w ataku. Obie drużyny zafundowały wówczas swym sympatykom prawdziwy horror, bowiem ani SMS, ani Wieżyca nie chciały dać za wygraną. Szczęście uśmiechnęło się jednak do przyjezdnych, które dopiero za ósmą piłką setową rozstrzygnęły tą partię na swoją korzyść, wygrywając ją 38:36.

W drugiej partii spotkania od samego początku trwała gra punkt za punkt, aż do stanu 5:5. Od tego momentu uwidoczniła się przewaga drużyny przyjezdnej, która zdobyła trzy punkty z rzędu po atakach Magdaleny Lenz. Wówczas o przerwę na żądanie poprosił trener SMS-u Andrzej Peć, lecz posunięcie to nie dało pożądanego rezultatu, podobnie jak dokonywane zmiany w miejscowej ekipie. Drużyna ze Stężycy dobrze grała w bloku i powstrzymywała ataki uczennic, szczególnie dobrze w tym elemencie gry zagrały Ewa Kasprów i Alicja Wójcik, i to głównie dzięki tym zawodniczkom podopieczne trenera Grzegorza Wróbla prowadziły 14:8. Odrzucone od siatki zawodniczki SMS-u nie były w stanie nawiązać wyrównanej gry i popełniały błędy własne w ataku, jak i przyjęciu, a drużyna gości prowadziła wówczas już 20:12. Tak wysokie prowadzenie sprawiło, że ekipa gości rozluźniła się i straciła trzy punkty z rzędu (21:16). Trener Wróbel wezwał zawodniczki do siebie i wszystko wróciło do normy, jego podopieczne zagrały przysłowiowym „zębem” i wygrały tę odsłonę 25:17.

Od początku trzeciego, a zarazem ostatniego seta w tym meczu ton wydarzeniom na boisku zaczęła nadawać Wieżyca. Po serwach Alicji Wójcik drużyna ze Stężycy prowadziła 7:1, a gospodynie myliły się niemal w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła: popełniały błędy w ataku, „nadziewały” się na szczelny blok swoich rywalek. Wpływ na taką postawę miał zapewne pechowo przegrany pierwszy set przez uczennice. Po drugiej stronie siatki nie do zatrzymania w ataku była Magdalena Lenz, a punktowy atak Aleksandry Theis sprawił, że było już 15:5 dla drużyny z Kaszub i jasnym się stało, że trzy punkty zdobędą zawodniczki z północy Polski. Ostatecznie drużyna gości wygrała seta numer trzy w stosunku 25:12, a cały mecz 3:0 i zapisała na swoje konto trzy ważne punkty.

SMS PZPS I Sosnowiec – Wieżyca 2011 Stężyca 0:3
(36:38, 17:25, 12:25)

Składy drużyn:
SMS: Szymańska, Twardowska, Aleksandra Wójcik, Strózik, Kąkolewska, Tobiasz, Korabiec (libero) oraz Grajber, Flakus, Mikołajewska i Pieczka
Wieżyca: Theis, Wilczyńska, Kasprów, Alicja Wójcik, Ryznar, Hohn, Jagodzińska (libero) oraz Łysiak, Jasińska, Lenz i Kurdziuk