Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pewne zwycięstwo lidera w Sosnowcu

I liga K: Pewne zwycięstwo lidera w Sosnowcu

W rozegranym awansem meczu 13. kolejki I ligi kobiet lider Jedynka Aleksandrów Łódzki bardzo pewnie pokonała SMS Sosnowiec 3:0 i umocniła się na pozycji lidera. Uczennice jedynie w trzecim secie nawiązały wyrównaną grę z podopiecznymi Mariusza Bujka.

Spotkanie lepiej rozpoczęły gospodynie, które po serwach Agnieszki Kąkolewskiej objęły prowadzenie 4:2, przyjezdne wkrótce potem wyrównały po atakach Agaty Babicz i było 4:4. Od tego momentu obie drużyny grały punkt za punkt i kończyły swoje akcje z pierwszego tempa. Taka gra toczyła się do stanu 11:11, po czym dwupunktowe prowadzenie 13:11 objęły przyjezdne i o czas poprosił trener Andrzej Peć. Gospodynie nie pozostały dłużne i szybko odrobiły straty po skutecznych akcjach w bloku Eweliny Tobiasz i po raz kolejny był remis 13:13. Wówczas to podopieczne trenera Mariusza Bujka przyśpieszyły swoje akcje i po asie serwisowym Agaty Babicz prowadziły 16:13. W końcówce seta dało znać o sobie większe doświadczenie i obycie na ligowych boiskach Jedynki, bardzo dobrą serię punktowych zagrywek zanotowała Anna Tomczyk, która sprawiła tym elementem gry wiele kłopotów gospodyniom. Drużyna gości gładko wygrała tę partię w stosunku 25:16 i objęła prowadzenie w meczu 1:0.

W drugim secie od samego początku ekipa przyjezdna narzuciła swój styl gry i prowadziła 5:0 po serwach Agaty Babicz. Przyjezdne nie zamierzały zwalniać narzuconego przez siebie tempa i raz za razem powiększały swoją przewagę, uczennice miały problemy z przyjęciem zagrywki i popełniały błędy własne. Roszady w składzie SMS-u oraz przerwy na żądanie na niewiele się zdały, a szczelny blok Jedynki był ścianą nie do pokonania przez młode zawodniczki z Sosnowca. Po punktowej serii zagrywek Karoliny Michalkiewicz było 14:3 dla drużyny z Aleksandrowa Łódzkiego i jasnym się stało, że przyjezdne nie przegrają tego seta. Kolejną serią zagrywek popisała się Justyna Wilk i było 23:7 dla lidera tabeli. Przy stanie 24:11 o pierwszą przerwę na żądanie poprosił trener Mariusz Bujek, ponieważ jego zawodniczki rozluźniły się i straciły trzy punkty z rzędu. Set ten zakończył się wysokim zwycięstwem przyjezdnych w stosunku 25:11.

Trzecia, a zarazem ostatnia odsłona spotkania rozpoczęła się od remisu 2:2. Dla SMS-u była to ostatnia szansa, aby odwrócić losy tego meczu. Przyjezdne nie zamierzały ułatwiać swoim rywalkom tego zadania i uzyskały dwupunktowe prowadzenie 7:5. W SMS-ie pierwszoplanową postacią była Julia Twardowska, której ataki oraz serwy sprawiły wiele kłopotów podopiecznym trenera Mariusza Bujka. Dzięki tej zawodniczce uczennice najpierw doprowadziły do remisu 9:9, a po jej asach serwisowych objęły prowadzenie 13:9. Poirytowany grą swoich zawodniczek trener gości przywołał je do siebie i udzielił im reprymendy, co przyniosło natychmiastowy efekt w postaci lepszej gry. Dobre serwy Karoliny Michalkiewicz i skuteczna gra w bloku Marleny Mieszały sprawiły, że był remis 14:14, jak się później okazało, był to przełomowy moment tego seta. Miejscowa drużyna nie potrafiła przeciwstawić się swoim rywalkom i po punktowym ataku Michalkiewicz przegrywała 15:17. Kolejną serią zagrywek popisała się Agata Babicz, która sprawiła wiele kłopotów gospodyniom, a te zupełnie się pogubiły i prowadzenie przyjezdnych wzrosło do pięciu „oczek” (20:15). Pięciopunktowa przewaga Jedynki utrzymała się do końca spotkania i tym samym przyjezdne wygrały całe spotkanie 3:0 i umocniły się na pozycji lidera w I lidze kobiet. Rewelacyjny lider z Aleksandrowa Łódzkiego zdobył pięć punktów w dwóch wyjazdowych spotkaniach i ze spokojem może przygotowywać się do kolejnego spotkania w Stężycy z tamtejszą Wieżycą 2011.

SMS PZPS I Sosnowiec – Jedynka Aleksandrów Łódzki 0:3
(16:25, 11:25, 20:25)

SMS: Grajber, Szymańska, Wójcik, Kąkolewska, Nowak, Tobiasz, Korabiec (libero) oraz Twardowska, Mikołajewska, Pieczka i Strózik
Jedynka: Michalkiewicz, Mieszała, Tomczyk, Kwiatkowska, Wilk, Babicz, Nowakowska (libero) oraz Natanek i Jordanska