Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: Pewne zwycięstwo PTPS-u

ORLEN Liga: Pewne zwycięstwo PTPS-u

Pewne zwycięstwo 3:0 nad Impelem Wrocław odniosła pilska drużyna, która zapisała na swoje konto trzy punkty. Wrocławianki stawiały zacięty opór w każdym z setów, ale było to za mało na dobrze dysponowane pilanki.

W wyjściowym składzie wrocławianek pojawił się ich nowy nabytek, Serbka Maja Ognjenović. Początek spotkania był bardzo wyrównany, a prowadzenie w premierowej odsłonie meczu przechodziło z jednej strony na drugą. Po ataku Joanny Kuligowskiej PTPS prowadził 1:0, ale gdy przyjmująca pilanek zablokowana została przez kapitan Impelu, Vesnę Djurisić, przyjezdne prowadziły 2:1. Wystarczyły dwie akcje Natalii Krawulskiej i inicjatywę w meczu odzyskały miejscowe (3:2), ale to przyjezdne mogły schodzić na pierwszą przerwę techniczną, prowadząc dwoma oczkami. Przy stanie 7:6 Makare Wilson pomyliła się w ataku i zamiast 8:6 dla Impelu było 7:7, a trzy kolejne akcje dały podopiecznym Mirosława Zawieracza trzypunktową zaliczkę (10:7). Wkrótce gospodynie odskoczyły na sześć oczek, całkowicie dominując na boisku. Skuteczne bloki Małgorzaty Lis i Natalii Krawulskiej na Bogumile Pyziołek dały PTPS-owi prowadzenie 15:9. Przewaga pilanek zaczęła topnieć przy stanie 18:12. Kontry Mileny Rosner i akcje środkowej Wilson pozwoliły zbliżyć się wrocławiankom na 15:18. Wkrótce przestój PTPS-u przełamała Tijana Malesevic, a po asie serwisowym Serbki było 23:15. Przy stanie 24:17 kropkę nad „i” postawiła Lis, atakując z obejścia w sam środek boiska siatkarek z Dolnego Śląska.

W drugą partię lepiej weszły pilanki, które po ataku Lis prowadziły 2:0. Wkrótce błąd w polu serwisowym popełniła Marina Katic, z „podwójnej krótkiej” uderzyła Konieczna, a gdy kontratak skończyła Djurisić, podopieczne Rafała Błaszczyka prowadziły 3:2. Co prawda PTPS błyskawicznie odrobił straty, ale po trzech atakach Koniecznej Impel odskoczył na 9:6, a gdy kapitan wrocławianek na skrzydle zatrzymała Kuligowską przy stanie 8:12, o czas dla zespołu prosił Mirosław Zawieracz. Rozmowa przy ławce trenerskiej nie przyniosła zamierzonych efektów, bo gdy błąd rozegrania popełniła Katic, przy Żeromskiego przyjezdne prowadziły 13:8. Po drugiej przerwie technicznej siatkarki z Piły zbliżyły się na 15:17, ale gdy dwa błędy popełniła Monika Martałek, Impel prowadził 19:15. Przy stanie 16:19 trener Zawieracz na zagrywkę w miejsce Martałek wprowadził Darię Paszek. Jak się okazało, pokerowe zagranie szkoleniowca PTPS-u pozwoliło jego podopiecznym doprowadzić do remisu (19:19), ale gdy Wilson zablokowała Kuligowską, zespół Rafała Błaszczyka prowadził 21:19. W końcówce seta emocje sięgały zenitu, bowiem ataki Kuligowskiej i Lis po raz kolejny doprowadziły do wyrównania, a as serwisowy Katić na Dorocie Medyńskiej dał gospodyniom prowadzenie 22:21. Przy stanie 23:24 piłkę w aut wysłała Djurisić, dzięki czemu PTPS prowadził w meczu 2:0.

Przegrana w końcówce drugiego seta nie podłamała zespołu z Wrocławia. Podopieczne trenera Błaszczyka do połowy seta posiadały jednopunktowe prowadzenie. Przy stanie 5:5 skutecznym zbiciem popisała się Djurisić, a gdy oczko dołożyła Konieczna, Impel jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną prowadził 7:5. Po wznowieniu gry pilanki wyrównały (8:8), ale kiedy ponownie dała o sobie znać Konieczna, było 10:8 dla ekipy ze stolicy Dolnego Śląska. Lekkie rozprężenie jakie wdało się w szeregi gości błyskawicznie wykorzystały podopieczne Mirosława Zawieracza, wychodząc po serii bloków Krawulskiej i Lis na prowadzenie 11:10. Wkrótce ich przewaga wzrosła do dwóch punktów, a po ataku Martałek – do czterech (18:14). Wydawało się, że znaczna zaliczka punktowa pozwoli pilankom na utrzymanie przewagi do końca seta. Nic z tych rzeczy. W końcówce seta wrocławianki rzuciły się w pogoń za uciekającymi rywalkami, doprowadzając do stanu 20:20. Losy partii rozstrzygnęły się dopiero w dwóch ostatnich akcjach. Przy stanie 23:23 błąd w polu serwisowym popełniła Konieczna, a chwilę później śladami koleżanki poszła Djurisić, posyłając na środku piłkę daleko w aut (23:25).

MVP meczu: Natalia Krawulska

PTPS Piła – Impel Wrocław 3:0
(25:17, 25:23, 25:23)

PTPS: Katic (4 pkt.), Martałek (8), Kuligowska (8), Malasevic (11), Krawulska (11), Lis (7), Wysocka (libero) oraz Naczk i Paszek (1)
Impel: Ognjenovic (1 pkt.), Mroczkowska (12), Pyziołek, Konieczna (11), Wilson (10), Djurisic (7), Medyńska (libero) oraz Polak (1) i Rosner (4)