Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: Beniaminek bez szans w starciu z mistrzyniami Polski

ORLEN Liga: Beniaminek bez szans w starciu z mistrzyniami Polski

Mistrzynie Polski pozostają w lidze niepokonane od siedmiu spotkań z rzędu. Zespół Atomu Trefla Sopot w pierwszym ze spotkań rewanżowych fazy zasadniczej bez większych problemów w trzech setach pokonał beniaminka ORLEN Ligi, Siódemkę Legionovię.

Początek spotkania należał do przyjezdnych, które po ataku Marty Łukaszewskiej wyszły na prowadzenie. Wkrótce był już remis (2:2), a gdy w polu serwisowym stanęła, wybrana później najwartościowszą siatkarką zawodów, Klaudia Kaczorowska, w Ergo Arenie zrobiło się 7:2 dla mistrzyń Polski. Niemoc w szeregach legionowianek przezwyciężyła dopiero Anna Sołodkowicz (3:7), jednak kilkupunktowe prowadzenie miejscowych utrzymywało się do pierwszej przerwy technicznej (8:3). Po wznowieniu gry legionowianki rzuciły się do ataku, zbliżając się po kontrze Katarzyny Jóźwickiej na dwa oczka (8:10). Od stanu 12:10 podopieczne Adama Grabowskiego zaczęły ponownie uciekać rywalkom i ponownie za sprawą Kaczorowskiej. Skrzydłowa Atomu podwyższyła prowadzenie miejscowych do stanu 14:10, a po kontrataku Rachel Rourke Wojciech Lalek prosił o czas dla zespołu beniaminka (15:10). Tym razem przestój Siódemki Legionovii przełamała Łukaszewska, ale po chwili punkt z zagrywki dołożyła Justyna Łukasik i zespół z Pomorza prowadził 17:11. W tym momencie mistrzynie Polski nieco się rozluźniły, a punkty zaczęły zdobywać przyjezdne. Po ataku Łukaszewskiej przewaga Atomu stopniała do trzech punktów (17:14), ale gdy asem serwisowym popisała się Rourke, ekipa trenera Grabowskiego wygrywała już 20:16, a po kontrze Kaczorowskiej 22:16. Legionowianki nie składały broni i po ataku Kristiny Michailenko przy stanie 22:18 o czas dla zespołu prosił szkoleniowiec drużyny z Sopotu. „Lalkom” nie udało się już odrobić strat. Do końca partii, która zakończyła się zwycięstwem gospodyń, oba zespoły walczyły punkt za punkt.

W drugą partię lepiej weszły siatkarki z Mazowsza, prowadząc 2:0, jednak po akcjach Eriki Coimbry i Justyny Łukasik był remis 3:3. Inicjatywa wciąż leżała po stronie zespołu gości. Dopiero przy stanie 5:5 Julia Szeluchina przełamała rywalki, a po kontrze Rourke Atom schodził na pierwszą przerwę techniczną, prowadząc 8:6. Australijka dała się legionowiankom we znaki w dwóch kolejnych akcjach i przy stanie 6:10 o czas dla zespołu poprosił Wojciech Lalek. Siódemka Legionovia zbliżyła się do mistrzyń Polski po asie serwisowym Ilony Gierak (8:10), ale gdy po raz kolejny przez blok przebiła się Rourke, na tablicy wyników było 15:10 dla miejscowych. W tym momencie zespół z Sopotu stanął w miejscu, a punkty zaczęły zdobywać podopieczne Wojciecha Lalka. Dobra gra blokiem wyprowadziła gości na prowadzenie 16:15, a w szeregach Atomu zaczęło robić się nerwowo. Sytuacja na boisku zmieniła się, kiedy ciężar gry wzięła na siebie Rourke. To po jej serii zagrywek sopocianki wyszły na prowadzenie (20:17), którego nie oddały już do końca seta, wygrywając 25:19.

O trzeciej partii w telegraficznym skrócie można napisać, że się odbyła. Legionowianki były w niej tylko tłem dla rozkręcających się z akcji na akcję siatkarek Adama Grabowskiego. Co prawda gra początkowo toczyła się niemal punkt za punkt, ale przy stanie 5:7 gra popularnych „Lalek” całkowicie się załamała. Beniaminek z Mazowsza do końca seta zdobył jeszcze tylko cztery punkty, oddając tę odsłonę meczu 9:25.

Atom Trefl Sopot – Siódemka Legionovia Legionowo 3:0
(25:21, 25:19, 25:9)

MVP meczu: Klaudia Kaczorowska

Atom: Coimbra (2 pkt.), Bełcik (1), Szeluchina (6), Łukasik (9), Rourke (18), Kaczorowska (19), Zenik (libero) oraz Podolec (7), Kwiatkowska, Wilk (1), Cabrera i Kuziak
Siódemka: Sołodkowicz (8), Skorupa (6), Bąk, Łukaszewska (12), Chojnacka (1), Jóźwicka (3), Saad (libero) oraz Gierak (3), Marinowa, Bawoł, Michailenko (2) i Siwka