Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Mirosław Zawieracz: Ten mecz wbrew pozorom dobrze nam zrobił

Mirosław Zawieracz: Ten mecz wbrew pozorom dobrze nam zrobił

fot. archiwum

- Wszystko to, co było, odcinamy grubą kreską i zaczynamy walkę od nowa - zadeklarował Mirosław Zawieracz, oceniając wyniki PTPS w pierwszej rundzie ORLEN Ligi. - W zespole widać ogromne zaangażowanie i wolę walki - przyznał trener.

W Pile w nie najlepszych nastrojach zakończono pierwszą rundę fazy zasadniczej. Przed tygodniem miejscowy PTPS uległ prowadzącemu w tabeli ORLEN Ligi BKS-owi Aluprof Bielsko-Biała 1:3. I chociaż premierowa odsłona meczu rozbudziła apetyty kibiców, trzy kolejne partie zakończyły się gładką wygraną podopiecznych Wiesława Popika. – Ten mecz to już przeszłość. Wszyscy chcieliśmy o nim jak najszybciej zapomnieć – powiedział Mirosław Zawieracz, trener PTPS-u Piła. – Podobnie jest z całą pierwszą rundą, której wynik można uznać za satysfakcjonujący. Mogło być trochę lepiej, bo szkoda straconych punktów m.in. w Łodzi, ale zostawiamy to. Wszystko to, co było, odcinamy grubą kreską i zaczynamy walkę od nowa – dodał szkoleniowiec pilanek, które mecze rewanżowe rozpoczną od spotkania z Impelem Wrocław. – Rywal może nie miał udanego początku sezonu, ale nie oznacza to, że zlekceważymy go na boisku. Wręcz przeciwnie. Z respektem i szacunkiem podejdziemy do tego spotkania. Wrocławianki to bardzo mocna ekipa i już ich ostatnie mecze z BKS-em i Legionovią pokazały, że kryzys mają za sobą i jak groźne i nieobliczalne mogą okazać się na parkiecie – wyjaśnił.

Jednak w Pile miejscowi podkreślają walkę od pierwszej do ostatniej piłki, a ostatnia porażka z BKS-em wydobyła z drużyny ukryte dotąd pokłady sportowej złości. – Ten mecz (z BKS-em – przyp. red.) wbrew pozorom dobrze nam zrobił. Był niczym zimny prysznic, który ochłodził nasze głowy – tłumaczył trener Zawieracz. – W poniedziałek po południu spotkaliśmy się wszyscy, dokładnie analizując naszą grę. Dziewczyny same wiedziały czego zabrakło w tym spotkaniu, dlatego bardzo się cieszę, że już na pierwszych treningach bardzo solidnie pracowały. W zespole widać ogromne zaangażowanie i wolę walki. Złość w pozytywnym słowa znaczeniu powoduje, że drużyna będzie chciała się zrehabilitować za styl, w jakim poniosła ostatnia porażkę i na nowo odzyskać przychylność naszych kibiców – zakończył Mirosław Zawieracz.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved