Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Lindsey Berg w Fenerbahce Stambuł, Skowrońska też?

Lindsey Berg w Fenerbahce Stambuł, Skowrońska też?

fot. archiwum

Tureckie media ogłosiły, iż Fenerbahce Stambuł podpisało umowę z amerykańską rozgrywającą Lindsey Berg. Na tym jednak nie koniec, bowiem mówi się także o powrocie do Stambułu Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty.

Wicemistrzyni olimpijska z Pekinu i Londynu ogłosiła po igrzyskach przerwanie kariery sportowej. Okazało się jednak, że jej rozbrat z siatkówką nie trwał długo i Lindsey Berg będzie można ponownie podziwiać na siatkarskich parkietach. Zmiany w składzie spowodowane były głównie niezadowalającymi wynikami zespołu. Drużyna Bereniki Okuniewskiej na dzień dzisiejszy zajmuje dopiero piąte miejsce w ligowej tabeli. Lindsey Berg urodziła się 16 lipca 1980 roku. Karierę rozpoczęła na Uniwersytecie Minnesota, a później kontynuowała ją we Włoszech, w Asystelu Novara, Scavolini Pesaro i Villa Cortese. Z reprezentacją USA oprócz medali olimpijskich zdobyła także złoto World Grand Prix w 2011 i 2012 roku.

Mówi się także, że zespół ze Stambułu może wzmocnić atakująca reprezentacji Polski, Katarzyna Skowrońska-Dolata, grająca na co dzień w chińskim Evergrande Kanton. Zmiana klubu wiązałaby się jednak z zerwaniem obowiązującego kontraktu. – Kasia przebywa aktualnie w Chinach, gdzie jutro rozgrywa kolejne ligowe spotkanie i na dzień dzisiejszy nigdzie się nie wybiera – napisano wczoraj na oficjalnej stronie siatkarki. Spotkanie w ramach 9. kolejki jej zespół wygrał 3:2 (z BAIC Motors Beijing). Skowrońska atakowała z 40% skutecznością i zapisała na swoim koncie 18 punktów. Przypomnijmy, że Polka była już zawodniczką Fenerbahce Stambuł w sezonie 2010/2011.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved