Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Miedziowi za mocni dla Campera Wyszków

I liga M: Miedziowi za mocni dla Campera Wyszków

Nie tak pojedynek z drugą ekipą poprzedniego sezonu wyobrażali sobie siatkarze beniaminka z Wyszkowa. Miejscowy Camper przegrał z Cuprum Lubin 3:1. Lubinianie po zwycięstwie w Wyszkowie awansowali na czwarte miejsce w ligowej tabeli.

Obydwie ekipy miały okazję spotkać się w Krakowie w 2011 roku podczas Turnieju Mistrzów II ligi o awans na zaplecze ekstraklasy. Wtedy zespół z Lubina triumfował 3:1. Teraz na pierwszoligowych parkietach mierzyły się dwa zupełnie inne zespoły, choć w składach Campera i Cuprum jest nadal kilku zawodników, którzy pamiętają rywalizację w stolicy Małopolski.

Od mocnego uderzenia rozpoczęli gracze Cuprum Lubin spotkanie z Camperem Wyszków. Pierwszy punkt zdobyli jednak przy pomocy Kamila Kacprzaka, który piłkę uderzył w siatkę. Chwilę później przyjmujący Campera został zablokowany i było już 2:0 dla gości. Swój pierwszy punkt miejscowi zdobyli za sprawą Łukasza Kaczorowskiego. Kolejne zagrania należały jednak do gości z Dolnego Śląska, a właściwie ich jednego zawodnika, bowiem Michał Żuk dał prawdziwy pokaz siły w polu zagrywki. Serwisy siatkarza lubinian siały postrach wśród gospodarzy, dzięki jego zagrywce przyjezdni prowadzili 8:1. Podopieczni Łukasza Szabelskiego mieli bardzo słaby początek i nic nie zapowiadało, że coś się zmieni. Nawet as Łukasza Kaczorowskiego przy stanie 16:9 dla przyjezdnych nie był w stanie poderwać miejscowych do walki. Piłkę setową „miedziowym” dał efektowny blok  Adama Michalskiego na Macieju Główczyńskim. Premierową odsłonę zakończył Sebastian Wójcik, który popsuł zagrywkę, dając gościom zwycięstwo w premierowej odsłonie 25:14.

Set numer dwa miał zupełnie inny przebieg. Od początku mieliśmy wyrównaną grę z obydwu stron siatki. Od skutecznego ataku seta rozpoczął Damian Dykas, szybko odpowiedział mu Łukasz Kaczorowski i było po 1. Kolejne akcje toczyły się już pod dyktando Campera. Wyszkowianie objęli prowadzenie 5:3 po bloku na Łukaszu Łapszyńskim, asa serwisowego dołożył Łukasz Kaczorowski i było 6:3 dla Campera. Podopieczni Jana Sucha systematycznie zwiększali przewagę, zupełnie nie przypominając ekipy, która dość wysoko przegrała pierwszego seta. Dobrze do gry wprowadził się Mariusz Pruski, który był nie do zatrzymania dla lubińskiego bloku. Niebezpiecznie dla Campera zrobiło się w końcówce, kiedy siatkarze z Lubina zbliżyli się na dwa punkty. Jednak ich pogoń okazała się nieskuteczna i to gospodarze cieszyli się z wygranej w tej partii.

Kolejny set rozpoczął się od gry punkt za punkt. Wynik otworzył Wójcik, na 2:1 dla Campera podwyższył z szóstej strefy Kamil Kacprzak. Jednak goście nie zamierzali odpuszczać i konsekwentnie doprowadzali do remisów. Podopieczni Pawła Szabelskiego wyszli na prowadzenie 8:6 po bloku na Wójciku. Siatkarzom Campera przytrafił się przestój, co wykorzystali siatkarze z Lubina. Gracze Jana Sucha przetrzymali kryzys i rozpoczęli pogoń za rywalem. Po bloku na Dykasie było już tylko 14:13 dla przyjezdnych, jednak ponownie gra Campera stanęła w miejscu. Po bloku na Waldemarze Świrydowiczu było 20:15 dla lubinian. Ekipie gospodarzy nie udało się dogonić rywali i musieli uznać wyższość „miedziowych”.

Czwarta i – jak się później okazało – ostatnia partia łudząco przypominała przebieg pierwszej odsłony. Początek zdominowali goście, po punktowej zagrywce Macieja Kordysza było 6:1 dla Cuprum. Gospodarze zmniejszyli przewagę do dwóch punktów (11:9), jednak po bloku na Pruskim było 13:9 dla drużyny z Dolnego Śląska. Camper nie potrafił nawiązać walki z dobrze dysponowanym rywalem. W końcówce popis dał Jakub Oczko, który dwukrotnie oszukał wyszkowski blok i było 19:14. Siatkarze z Wyszkowa byli bezsilni wobec potężnych ataków „miedziowych”. Piłkę meczową dał Cuprum Daniel Wilk. Swą drużynę poderwać do walki próbował bez wątpienia najlepszy dziś w szeregach Campera – Łukasz Kaczorowski. Ale na niewiele się to zdało, goście z Lubina triumfowali w tym secie 25:21 i w całym meczu 3:1. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Jakub Oczko.

Camper Wyszków – Cuprum Lubin 1:3
(14:25, 25:20, 20:25, 21:25)