Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Sparta Warszawa rozbita w Policach

I liga K: Sparta Warszawa rozbita w Policach

Niespełna 50 minut trwało spotkanie pomiędzy Chemikiem Police a warszawską Spartą. Faworytki nie dały outsiderowi I ligi kobiet najmniejszych szans i tylko w trzecim secie pozwoliły im przekroczyć granicę dziesięciu punktów.

Spartanki do Polic przyjechały bez swojego pierwszego trenera, Marka Hertela, który z powodów osobistych nie jest w stanie pracować z zespołem. Zastąpił go dotychczasowy asystent, Maciej Lizińczyk. Policzanki od początku spotkania zdołały narzucić rywalkom swój styl gry. Po dobrych zagrywkach Justyny Raczyńskiej i znakomitych akcjach pod siatką Katarzyny Mróz na tablicy było już 7:1 dla gospodyń. Przyjezdne nie mogły skończyć praktycznie żadnego ataku, były wręcz bezradne w swoich poczynaniach. Kiedy Vesna Jovanović zatrzymała atak rywalki, było już 11:2. Niemoc młodziutkiej drużyny z Warszawy trwała nadal, a miejscowe z minuty na minutę powiększały przewagę, dominując w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła (22:5). Do końca seta Sparta zdobyła zaledwie trzy małe oczka, a tę część meczu zakończył atak z szóstej strefy w wykonaniu Izabeli Kowalińskiej.

Druga część spotkania rozpoczęła się od pomyłki w ataku Kowalińskiej, ale po chwili znakomicie w polu serwisowym radziła sobie Lucie Muhlsteinova i zrobiło się 8:1 dla Chemika. Kilka minut później po dobrych atakach Izabeli Kowalińskiej i błędzie rywalek tablica pokazała wynik 12:2. Nic nie wskazywało na to, aby obraz gry miał ulec jakiejkolwiek zmianie, dominacja policzanek była wręcz miażdżąca. Po dobrych zagrywkach Kingi Zielińskiej oraz udanych blokach z udziałem Vesny Jovanović było już 18:5. Dwa błędy Chemika pozwoliły rywalkom zbliżyć się na 7:18, ale to było wszystko, na co policzanki pozwoliły swoim przeciwniczkom. Kilka minut później dobre zagrywki Muhlsteinovej, akcje dobrze dysponowanej Kingi Zielińskiej i atak Kowalińskiej zakończyły drugą odsłonę meczu.

W trzecim secie Mariusz Wiktorowicz, widząc taki obrót sytuacji, postanowił desygnować do gry zmienniczki. Na parkiecie pojawiły się Veronika Hudima, Magdalena Soter i Aleksandra Krzos w miejsce Izabeli Kowalińskiej (na ataku zagrała Kinga Zielińska), Vesny Jovanović oraz Izabeli Śliwy. Ponownie rozpoczął się on od wysokiego prowadzenia Chemika, po dobrych serwisach Justyny Raczyńskiej (8:2). Spartanki jednak starały się jak mogły odrabiać straty i wykorzystując problemy w przyjęciu u Veroniki Hudimy , zbliżyły się na trzy oczka (7:10). Przez dłuższą chwilę można było na parkiecie obserwować fragment wyrównanej rywalizacji, ale tylko do stanu 14:10 dla Chemika. W dużej mierze po dobrych akcjach Katarzyny Mróz na zagrywce i Magdaleny Soter przy siatce zrobiło się 19:11. Policzanki kontrolowały spokojnie boiskowe wydarzenia i po kiwce swojej rozgrywającej i udanym ataku prowadziły 22:14, a po chwili ataki Mróz i Raczyńskiej zakończyły ten dość jednostronny mecz.

Chemik Police – Sparta Warszawa 3:0
(25:8, 25:9, 25:15)