Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: Dąbrowianki zawitają po punkty do Łodzi

ORLEN Liga: Dąbrowianki zawitają po punkty do Łodzi

fot. archiwum

Kolejną przeszkodą dąbrowianek w walce o najcenniejsze trofea na arenie krajowej będzie ekipa Budowlanych Łódź. Dysponujące dużym potencjałem indywidualnym łodzianki nie do końca jednak znalazły sposób, by przełożyć go na zwycięstwa ligowe.

Po ostatnim pojedynku w Bydgoszczy trener gospodyń skomplementował ekipę z Dąbrowy określeniem „mercedes”, odnosząc się do jej potencjału sportowego oraz doświadczenia. Trudno się nie zgodzić z jego słowami, bo patrząc obiektywnie na przekrój zespołu z Dąbrowy, posiada on na każdej pozycji równorzędne zmienniczki, które decydują nierzadko o obliczu spotkania. Wystarczy wspomnieć tylko parę atakujących – Joannę Kaczor oraz Katarzynę Zaroślińską lub rozgrywające – Frauke Diricxx oraz Magdalenę Śliwę. W rywalizacji tych pierwszych początek sezonu należał zdecydowanie do Zaroślińskiej, a wielu wróżyło już mniej udany sezon byłej zawodniczce Muszynianki. Tym bardziej cieszyć może, że to właśnie ta w sposób czysto sportowy wygrywa w ostatnich spotkaniach rywalizację, czując na plecach oddech niemniej utalentowanej koleżanki. Dąbrowianki odniosły zdecydowane zwycięstwo w Bydgoszczy, a prawdziwą bohaterką była Elżbieta Skowrońska, która popisała się stuprocentową skutecznością w ataku. Przysłowiową kropką nad „i” okazała się wygrana z zespołem Drezna w ostatniej kolejce Ligi Mistrzyń, w której zawodniczki szczególnie w pierwszym secie zachowały chłodną głowę i zwyciężyły 3:0. Ich postawa może napawać optymizmem w kontekście pojedynku w Łodzi, a deklaracja Joanny Kaczor po ostatnim spotkaniu w Bydgoszczy nie pozostawia wątpliwości. – Myślę, iż w tym sezonie stać nas jeszcze na wiele i mam nadzieję, że zawojujemy tę ligę – dodaje zawodniczka.

Łodzianki na półmetku sezonu raczej rozczarowują. Wprawdzie siódma pozycja w ligowej tabeli odzwierciedla obecnie wyniki sportowe drużyny, ale zarówno szkoleniowcy, jak i same zawodniczki śmiało deklarują, że stać ich na więcej. Czasy, kiedy pojedynki Budowlanych Łódź z tuzami ligi elektryzowały publiczność, niestety minęły, a potwierdzeniem tego niech będzie chociażby ostatnia gładka przegrana z aktualnymi wicemistrzyniami Polski – Muszynianką Muszyna w stosunku 0:3. Łodzianki stanowiły niestety tło dla silniejszego zespołu, a również statystki spotkania, czyli zaledwie 28% w ataku, sprawiają, że nie mogły myśleć o nawiązaniu walki z wymagającym przeciwnikiem. – Nam w dalszym ciągu brakuje skuteczności w ataku. Ona może już zaczyna się poprawiać, ale na takie zespoły jest wciąż zbyt mała. Musimy wzmocnić nasz atak. Mimo że gramy dobrze blokiem, obroną czy zagrywką, to nie uda nam się wygrać spotkania bez kończenia piłek – trafnie podsumowała środkowa bloku łódzkiej ekipy Dominika Golec. Na szczęście dla Macieja Kosmola może on skorzystać z wszystkich zawodniczek, bowiem swoje urazy wyleczyły już przyjmująca Aleksandra Kruk oraz wspomniana Dominika Golec. Obie co prawda nie mogą zagrać jeszcze na sto procent, natomiast świadomość ich doświadczenia oraz możliwość manewru powinna znacznie zwiększyć siłę ofensywną zespołu z Łodzi. Głównym problemem Sylwii Pyci oraz jej koleżanek są punkty tracone seriami i niepotrzebne przestoje, które paraliżują drużynę. Ich wyeliminowanie połączone z rozsądnym prowadzeniem gry przed doświadczone Courtney Thompson oraz Martę Wójcik mogą przełożyć się na nawiązanie walki z utytułowanym rywalem. Trudno jednak nie dostrzec, że będzie to bardzo trudne zadanie, bowiem działacze z Łodzi mają duży respekt przed wyżej notowanymi rywalami. – Muszyna, Atom, Dąbrowa i Bielsko – z nimi można pograć, powalczyć, ale różnice finansowe, budżetowe, różnice w składzie są tak duże, że ciężko jest się odnaleźć. Myślę, że piąte miejsce to byłby optymalny wynik dla tego zespołu – jasno deklaruje Marcin Chudzik. Aby ten cel zrealizować, łodzianki muszą wznieść się na szczyty swoich możliwości i zapomnieć o przestojach. Dąbrowianki z pewnością nie będą chciały im tego zadania ułatwić.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved