Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: Beniaminek zawita do hali mistrzyń kraju

ORLEN Liga: Beniaminek zawita do hali mistrzyń kraju

fot. archiwum

W sobotnie popołudnie na Pomorzu dojdzie do ciekawego spotkania pomiędzy Treflem Sopot oraz Siódemką Legionowo. Faworytem wydają się być sopocianki, które dysponują indywidualnie nie tylko większym potencjałem sportowym.

Siatkarki z Sopotu są również zespołem bardziej ogranym na arenie krajowej i międzynarodowej. Aktualne mistrzynie Polski do spotkania przystąpią jednak bez pierwszego szkoleniowca Jerzego Matlaka, z którym w piątek włodarze klubu w dość niewyjaśnionych okolicznościach zakończyli współpracę. Jego miejsce w sztabie szkoleniowym do momentu ogłoszenia następcy przejmie dotychczasowy drugi szkoleniowiec Adam Grabowski. Trudno przewidywać, czy ta zmiana w jakikolwiek sposób wpłynie na postawę zawodniczek z Pomorza, które w ostatnich spotkaniach broniły się przed krytyką skuteczną grą oraz zwycięstwami. Ostatnie spotkanie wygrane przeciwko ekipie z Prostejova 3:0 potwierdziło tylko, że sopocianki powoli odnajdują swój rytm i włączą się w walkę o obronę tytułu mistrzowskiego. Cieszyć może przede wszystkim coraz lepsza postawa Brazylijki Eriki Coimbry, która typowana na wielką gwiazdę ligi, rozpoczęła sezon bardzo niemrawo i dopiero w ostatnim spotkaniach pokazała swoje wyszkolenie techniczne i mentalność liderki. Pierwsze skrzypce w drużynie odgrywa tradycyjnie Rachel Rourke – zdobywczyni 21 punktów w ostatnim spotkaniu z Prostejovem, która już teraz bryluje na parkietach krajowych i zagranicznych. Komplementują ją również trenerzy rywalek w Lidze Mistrzyń: – Nie mamy w zespole kogoś takiego jak Rourke, kto byłby w stanie konsekwentnie zdobywać punkty przy podwójnym bloku. Jej postawa była decydująca dla końcowego wyniku meczu – powiedział Miroslav Cada, trener Agelu Prostejov. Swojej radości nie ukrywała również rozgrywająca Izabela Bełcik, wskazując ustabilizowanie przyjęcia jako kluczowy element do odniesienia przekonującego zwycięstwa.

Zespół Siódemki Legionowo znajduje się co prawda w zupełnie innej sytuacji, ale należy zdecydowanie docenić starania zespołu i jego zaangażowanie na parkiecie w walce o każdy punkt. Beniaminek skazywany przez wielu obserwatorów na ligowy niebyt pokazuje w obliczu trudnych spotkań, że w Legionowie gra zespół, a nie indywidualności. Właśnie ta zespołowość okazała się kluczowa w ligowym starciu z Impelem Wrocław, który w tym sezonie pokazuje dokładnie odwrotną dewizę – są indywidualności, nie ma zespołu. Podopieczne trenera Lalka mogły zakończyć spotkanie już w trzech setach, ale przy stanie 24:20 w trzeciej partii, dość nonszalancko pozwoliły sobie na serię błędów w przyjęciu i swoją radość mogły celebrować półtorej godziny później. Na uwagę zasługuje przede wszystkim postawa zespołu w bloku. – Był to nasz najlepszy mecz w historii pod względem skuteczności gry blokiem. W tym elemencie zdobyliśmy 22 punkty. To jakby wygrać seta blokiem! Mam nadzieję, że nie był to ostatni nasz mecz, w którym tak dobrze zagraliśmy w tym elemencie – komentował trener Wojciech Lalek. Bardzo okazale wypadł również debiut nowej libero beniaminka ORLEN Ligi – Magdaleny Saad. Transfer ten odbił się szerokim echem wśród kibiców, którzy argumentowali, że wzmocnienie na tej pozycji nie przełoży się na newralgiczną strefę ataku i nie potrzeba zawodniczki broniącej i przyjmującej w polu. Nowa libero obroniła się jednak doskonale swoim wynikiem sportowym – 63% przyjęcia bardzo dobrego, w tym aż 44% perfekcyjnego mówi samo za siebie. Siatkarki z Legionowa mają świadomość rywala, z którym przyjdzie im się zmierzyć, ale ich wola walki oraz stawka, o którą grają powoduje, że na parkiecie podchodzą do walki z dużym zaangażowaniem. Nie inaczej powinno być i tym razem. Czy podopieczne trenera Lalka po dużym zastrzyku wiary we własne siły będą w stanie zaatakować aktualne mistrzynie Polski? A może te włączą piąty bieg, by rozprawić się szybko z rywalem i kumulować siły na arcyważne spotkanie z zespołem Asystelu w najbliższym tygodniu? Przekonamy się o tym w sobotnie popołudnie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved