Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Michał Ruciak: Wszystko rozstrzygnie się w ostatnim pojedynku

Michał Ruciak: Wszystko rozstrzygnie się w ostatnim pojedynku

fot. Cezary Makarewicz

- Siatkarze z Serbii zagrali bardzo dobrze. Ryzykowali na zagrywce, podbijali dużo piłek i kończyli swoje akcje. Grało się ciężko, bo widać było jakieś szczęście po ich stronie - mówił po wygranej z Crveną Zvezdą Belgrad przyjmujący ZAKSY, Michał Ruciak.

Siatkarze z Kędzierzyna-Koźla, mimo kłopotów kadrowych, byli zdecydowanym faworytem tego spotkania. Tym bardziej, że w Belgradzie wręcz zdemolowali rywali. Zespół Crvenej Zvezdy zapomniał o tamtej lekcji, bo w Kędzierzynie-Koźlu, a szczególnie w pierwszej partii, zagrał bardzo odważnie. – Siatkarze z Serbii zagrali bardzo dobrze. Ryzykowali na zagrywce, podbijali dużo piłek i kończyli swoje akcje. Grało się ciężko, bo widać było jakieś szczęście po ich stronie. Kiedy piłka ich trafiała, oni radzili sobie z tym i odwracali losy akcji na kontrach – przyznał po spotkaniu Michał Ruciak.

Drużyna z Belgradu nie utrzymała zbyt długo swojej dobrej dyspozycji. W końcówce ZAKSA wygrała decydujące akcje i rozstrzygnęła losy pierwszej partii na swoją korzyść. – Troszeczkę uspokoiliśmy się. Ta wygrana w pierwszym secie dała nam pewności i później łatwiej się grało. Cieszymy się, bo trzy punkty zostają u nas – dodał nasz przyjmujący.

Zespół ZAKSY z trzema zwycięstwami i dziewięcioma punktami na koncie zajmuje drugą pozycję w grupie C. Pierwsze jest włoskie Trentino, które już zapewniło sobie awans. Los ZAKSY rozstrzygnie się w przyszłym tygodniu. – Chcieliśmy wygrać w trzech setach, bo biorąc pod uwagę to, jakie rozstrzygnięcia zapadają w innych grupach, nie możemy tracić punktów, a tym bardziej poszczególnych partii. Wszystko rozstrzygnie się w ostatnim pojedynku z Tours VB – powiedział Michał Ruciak. To decydujące spotkanie rozegrane zostanie już 12 grudnia, we Francji.źródło: zaksa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved