Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Łukasz Koziura: Odrzuciliśmy rywali od siatki

Łukasz Koziura: Odrzuciliśmy rywali od siatki

fot. archiwum

ZAKSA w ostatnim pojedynku Ligi Mistrzów pokonała 3:0 serbską Crvenę Zvezdę Belgrad. - Chcieliśmy wygrać za trzy punkty i udało się. Teraz lecimy do Francji i chcemy zdobyć kolejne trzy - przyznał po spotkaniu Łukasz Koziura.

Drużyna z Belgradu jest uznawana za najsłabszą drużynę w grupie C Ligi Mistrzów. Mimo że ZAKSA, jak twierdzą eksperci, jest o kilka klas wyżej, to spotkanie nie było łatwe. Zwłaszcza w pierwszym secie Crvena Zvezda Belgrad pokazała swoją wolę walki i ogromne serce do gry. Libero kędzierzyńskiej drużyny stwierdził, że decydującym elementem w tym pojedynku była zagrywka. – Nasza dobra zagrywka była kluczem do wygranej. Dzięki zagrywce odrzuciliśmy rywali od siatki, wydaje mi się, że dobrze również zagraliśmy w bloku – przyznał zastępujący Piotra Gacka Koziura. Chcieliśmy wygrać za trzy punkty i udało się, teraz lecimy do Francji i chcemy zdobyć kolejne trzy. Wygrana jest nam potrzebna, aby zdobyć awans do dalszych rozgrywek – dodał libero, którego zespół nadal nie może być pewny awansu do dalszych rozgrywek.

Choć pojedynek z serbskim zespołem był jednym z ważniejszych w kontekście awansu kędzierzynian do dalszej rundy, to jednak nie wzbudził dużego zainteresowania. W czasie meczu wiele miejsc na trybunach kędzierzyńskiej hali było pustych. – Nie wiem czemu tak się stało. Szkoda, że kibice zawiedli. Miejmy nadzieję, że w kolejnych spotkaniach miejsca się zapełnią i będzie pełna hala – powiedział z nadzieją Koziura.

Do treningów powrócił już Piotr Gacek. W czasie czwartkowego starcia można było go zobaczyć na rozgrzewce, w meczu jednak nie zagrał. Łukasz Koziura, który go zastępuje, potwierdza, że Gacek wraca do pełnej dyspozycji. – Wszystko wygląda na to, że Piotr Gacek wraca do zdrowia, więc już nie będę go zastępował. Chyba zagram jeszcze z Gdańskiem. Jeżeli chodzi o mecz we Francji, to być może będziemy grali obaj na zmianę. Piotrek już trenuje i myślę, że będzie już w pełnej dyspozycji za tydzień – poinformował zawodnik.Młody libero ZAKSY cieszy się z tego, że może grać z takimi zespołami jak Crvena Zvezda Belgrad czy warszawska Politechnika. Docenia szansę jaka mu została dana i chce pomóc zespołowi najlepiej jak umie. Łukasz Koziura podkreśla też, że może liczyć na kolegów, którzy w każdej sytuacji go wspierają. – Jestem szczęśliwy, że mam możliwość rozwijania się takim wspaniałym klubie jak ZAKSA. Dziękuję trenerom za daną mi szansę. Mam ten komfort, że zawsze mogę liczyć na wsparcie chłopaków. Nawet gdy zagram gorzej, to mogę liczyć na kolegów – przyznał zadowolony na koniec.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved