Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Jurij Gladyr: Musimy walczyć o każdego seta

Jurij Gladyr: Musimy walczyć o każdego seta

- W tym sezonie jest taki system rozgrywek, że tylko pięć drużyn z drugich miejsc awansuje do play-off. Musimy walczyć o każdego seta, więc ważne jest, że wygraliśmy teraz bez straty partii. Jak pokonamy Francuzów, wywalczymy awans - mówi Jurij Gladyr.

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle pokonali 3:0 Crvenę Zvezdę, ale zwycięstwo z młodymi Serbami nie przyszło im wcale łatwo. – Goście z Belgradu zagrali niezły mecz i walczyli o każdą piłkę. Udawało im się podbijać nasze ataki, z których później wyprowadzali kontry. Mieli w kilku akcjach trochę szczęścia i to dlatego początkowo w pierwszym secie prowadzili. Jednak udało nam się odrobić straty – przyznaje w rozmowie z Przeglądem Sportowym Jurij Gladyr.

W pierwszej części spotkania ZAKSA przegrywała nawet z gośćmi z Belgradu 14:17, ale wówczas na zagrywce pojawił się Antonin Rouzier. Faktycznie, to był chyba kluczowy moment, bo jego zagrywki były tak trudne do przyjęcia i mocne, że piłka przechodziła na naszą stronę. A mi udało się kilka z tych akcji skończyć i objęliśmy prowadzenie 19:17. Zagrywki Rouziera okazały się zabójcze – mówi środkowy ZAKSY. O tym, czy kędzierzynianie awansują do dalszych rozgrywek Ligi Mistrzów, zdecyduje ostatni grupowy mecz z Tours. – W tym sezonie jest taki system rozgrywek, że tylko pięć drużyn z drugich miejsc awansuje do play-off. Musimy walczyć o każdego seta, więc ważne jest, że wygraliśmy teraz bez straty partii. Jak pokonamy Francuzów, wywalczymy awans. Po drodze mamy sobotni mecz z Lotosem Treflem Gdańsk. To również nie będzie łatwa rywalizacja, bo goście nie mają nic do stracenia, a my chcielibyśmy wygrać za trzy punkty – kończy Jurij Gladyr.

źródło: Przegląd Sportowy