Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Wiesław Popik chwali zawodniczki rezerwowe

Wiesław Popik chwali zawodniczki rezerwowe

fot. Piotr Woźniak

- Do odniesienia sukcesu w Pucharze CEV mamy jeszcze daleką drogę. Cieszy fakt, że z dobrej strony zaprezentowały się dziewczyny, które w ORLEN Lidze pełnią rolę rezerwowych - powiedział trener BKS Bielsko-Biała Wiesław Popik po meczu z Beziers.

Francuski zespół pokazał lepszą siatkówkę niż dwaj poprzedni rywale BKS-u w Pucharze CEV. Jak zapewnia szkoleniowiec bialskiej ekipy, drużyna Beziers VB niczym nie zaskoczyła jego zespołu. – Podczas przygotowań do tego spotkania oglądaliśmy dwa wideo z grą naszych przeciwniczek. Dobrą robotę wykonał nasz statystyk, Iwo Wagner, dzięki któremu wiedzieliśmy w dużej mierze jak grają zawodniczki z Beziers.

Rewanżowe starcie obu drużyn zaplanowane jest na wtorkowy wieczór. Bialanki czeka zatem ciężki tydzień, bowiem w niedzielę zmierzą się w Bydgoszczy z miejscowym Pałacem, a dwa dni później będą walczyć we Francji o kolejną rundę Pucharu CEV. – Będziemy mieli mało czasu na regenerację. Po meczu w Bydgoszczy musimy przemierzyć od razu dwa tysiące kilometrów. Na pewno będzie nam doskwierało zmęczenie. Będę chciał, żeby w tych meczach zagrały wszystkie zawodniczki – dodał Wiesław Popik.

Dodatkowym problemem szkoleniowca BKS jest kontuzja Sylwii Pelc. Podstawowa środkowa Aluprofu w bieżącym sezonie, najprawdopodobniej nie zagra w kolejnym meczu swojej drużyny. Nie wiadomo kiedy zawodniczka wróci na parkiet. W środę z wysokości stanowisk dla dziennikarzy oglądała przebieg spotkania pomiędzy jej drużyną a Beziers VB w trzeciej rundzie Pucharu CEV. – Sylwia niestety w zeszłym tygodniu skręciła nogę na treningu. Musimy teraz grać tylko dwoma środkowymi, więc trochę pech nas prześladuje – wyjaśnia powody absencji środkowej trener Aluprofu Wiesław Popik.źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved